Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


‘Her Mevsim Köylerde Temiz Bir Çevre’
‘Sağlıklı ve temiz bir çevre ve daha yaşanabilir bir köy hayatı’ ilkesi ile hareket eden Sivas İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz, kırsal alanlarda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması yönündeki çalışmalarına devam ediyor.İdaremiz, 2018 yılında; kurum imkânları ile 475 adet çöp konteynerını ilimize kazandırmış olup ayrıca; 498 adet çöp konteyneri ise Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından İdaremize tahsis yolu ile verilmiştir. 2018 yılı sonu itibariyle 495 köyümüzde 72 bin 363 kişinin 24 bin ton evsel katı atığı toplanmak suretiyle il genelinde kırsalda yaşayan halkımızın % 49.24’üne hizmet verilmektedir. Ayrıca İdaremize kazandırılan çöp konteyneri dezenfeksiyon aracı ile; larva, sinek ve haşereye karşı ilaçlama işlemleri düzenli bir şekilde yürütülmektedir.

 

Ayrıca İdaremiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılmış olan ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek vererek, bilinçli tüketim alışkanlıklarının kazandırılması, atıkların kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanılması, doğal kaynaklarımızın hızla tükenmesinin ve çevre kirliliğinin önlenmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlanmasını amaçlamaktadır.

  

Sivas İl Özel İdaresinin ‘Köylere Hizmette Şimdi Sıra Temizlikte’ sloganıyla 2015 yılından beri faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Bizler doğayı, çevreyi ve hayvanları seven bir kültürün evlatlarıyız. Bu manada çevrede temizlik, bizlerin en büyük şiarıdır. İdaremiz kırsaldaki temizliğe yönelik çalışmalarını her sene üzerine koyarak ilerletiyor ve büyük bir gayret gösteriyor. Sivas İl Özel İdaresi olarak 16 temizlik aracımızla temizlik görevini idame ediyor olarak görünsek de, ilçelerde belediyelerle yapılan protokoller kapsamında koordineli bir çalışma yürütülüyor” dedi. ‘Sıfır Atık Projesi’nde dünyaya bizim örnek olmamız gerektiğini vurgulayan Genel Sekreterimiz, “Selçuklu şehrinde yaşıyoruz, medeniyetimizin ‘su medeniyeti’ olduğunun bilincindeyiz. Sahip olduğumuz kültürel kimlik gereğince, bu projeyi sadece kurumsal manada değil, bireysel olarak da özümsememiz gerekiyor.” diye konuştu.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Sivas ziyaretinde, Sivas İl Özel İdaresinin yürütmüş olduğu faaliyetleri göz ardı etmeyerek, hem çöp arabası hem de çöp konteyneri desteklerinde bulunduklarını ifade eden Genel Sekreterimiz, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bununla beraber hiçbir zaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, çalışmalarımızı himaye eden ve bizlere önderlik eden Sayın Valimize ve hizmetlerin yürütülmesinde gösterdikleri duyarlılıktan ötürü de il genel meclisi başkanımıza ve meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.


Sayfa Başı