Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


“Sivas İl Özel İdaresi, Sivas’ın Lokomotifidir”


 

Önceki yıldan sâri ve 2018 yılında üretilen projeler başta olmak üzere, 995 milyon liralık proje rezervinin yürütümü Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştiriliyor.Sivas Valiliği ek hizmet binasında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ile ilgili teknik personeller de eşlik etti. Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya, yıl boyunca sürdürülen projeler ile devam eden çalışmalar hakkında Genel Sekreterimize bilgi verdi. 

Projeler kapsamında Bakanlıklarımız tarafından İdaremize aktarılan ve İl Özel İdaresi tarafından ayrılan ödenekler kapsamında 995 milyonluk proje rezervinin oluştuğu ve bu projeler kapsamında İdaremize 579 milyon lira ödenek aktarıldığını, aktarılan bu ödeneğin de harcama seviyesinin %92 olduğunu ve yılsonu olması nedeniyle bu oranın her saat başı artarak devam ettiğini ifade eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Sivas İl Özel İdaresi olarak ilimiz merkezinden, ilimizin en ücra yerleşim yerine kadar büyük bir aşkla hizmet götürmeye gayret gösteriyoruz. Sivas Valiliği ek hizmet binasındaki son durumu yerinde inceledik. Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüz 2018 yılı içerisinde toplam 512 iş üretti. Bu işlerden 376 tanesi yılı içerisinde tamamlanmış durumda. 512 işin toplam maliyeti 995 milyon liradır. Bu rakamlar, İdaremizin yönetmiş olduğu proje rezervinin ne kadar büyük olduğunun önemli bir göstergesidir. İlimizin lokomotif kurumu olan ve diğer kamu kurumları ile iş birliği içerisinde çalışan Sivas İl Özel İdaresinin, iş üretme kapasitesinin istatistiksel olarak yansıması bu rakamlardır” ifadelerini kullandı.Yedi farklı sektörde icra edilen çalışmaların %68 ile önemli bir payını Milli Eğitim yatırımları ve %23 oranıyla Özel İdare yatırımlarının oluşturduğunu vurgulayan Genel Sekreterimiz Kaya, “Sivas Valiliği Ek Hizmet Binası ve Suşehri Hükümet Konağı binası İçişleri Bakanlığının finansal destekleri ile yürüttüğümüz çalışmalardır. Suşehri Hükümet Konağı tamamlanmış ve birimler yeni binalarına taşınmaktadır. Kültür Merkezi inşaatı ise devam ediyor ve %80 iş bitirme aşamasına gelmiştir. Kayak eğitim merkezinde çalışmalarda büyük bir hızla devam ediyor. İlimiz sathında ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni okullar yapılıyor. Bununla birlikte; okullarda eğitim ve öğretimin aksamadan devam etmesini sağlayan bakım onarım çalışmaları, doğalgaz dönüşümleri ve halı saha çalışmaları da sürdürülüyor. Bu vesileyle başta Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz ve personelleri olmak üzere, projelerin yürütülmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların hayata geçirilmesinde bizlere liderlik eden Sayın Valimize, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, sabırla bu yatırımların hayata geçirilmesini bekleyen Sivaslı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

“2019 Yılı Sivas’a Güzellikler Getirsin”

Sivas İl Özel İdaresinin 2018 yılında ortaya koyduğu başarının 2019 yılında da devam etmesini dileyen Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “2019 yılının başta ailelerimize, mesai arkadaşlarımıza, Sivas’ımıza ve ülkemize güzellikleri getirmesini diliyorum. Bereketin ve huzurun 2019 yılında daha da artmasını temenni ediyorum. Herkesin yeni yılını tebrik ediyorum.” diye konuştu.Sayfa Başı