Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Suyu Korumak, Hayatı Kurtarmaktır!
Sivas İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüzün, 2018 yılı içerisinde yürüttüğü çalışmalar, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Genel Sekreter Yardımcılarımız Mevlüt Soysal ile Alpaslan Ceyhan’ın yanı sıra İdaremizin birim müdürleri katıldı.Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz Sami Dağ, 2018 yılı içerisinde Sivas il genelinde yürütülen faaliyetler, tamamlanan projeler ve devam eden çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi.Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüzün 2018 yılı içerisinde Sivas İl Özel İdaresi programı ile KÖYDES kapsamında ilimiz genelinde toplam 368 proje ürettiğini ve bu projelerin 301 tanesinin bugün itibariyle tamamlanmış durumda olduğunu ifade eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Fiziki gerçekleştirme oranı yaklaşık olarak %82 seviyesinde. Teknik açıdan uygun olmadığından dolayı 26 işe başlanamadı. İl genelinde 1846 depomuz var ve bu depoların 1080 tanesinde güneş enerjili otomatik klorlama cihazları takılmış durumda. Otomatik ve güneş enerjisiyle çalışan klorlama cihazlarının bütün depolara takılması, başlıca amaçlarımızdan birisidir” dedi.“500 Kilometrelik Mesafede Çalışma Yürütüldü”

Yürütülen çalışmalar kapsamında gerek koruge boru olarak gerek pvc boru olarak çeşitli özelliklerde ve çeşitli niteliklerde toplam 500 kilometrelik bir çalışma gerçekleştirildiğine vurgu yapan Genel Sekreterimiz, “500 kilometrelik borunun kullanımının yanı sıra, bunun beraberinde getirdiği bir kazı çalışması ve işçilikte söz konusu. Tabiri caizse, Sivas’tan Adana’ya; Ankara’ya, Hopa’ya kadar uzanan bir mesafede yürütülen büyük ve özverili bir çalışma gerçekleştirildi. Sondaj çalışmaları kapsamında ise; 15 ayrı yerleşim biriminde sondaj çalışması yürütülmüş ve bunlardan sadece birisinde suyun niteliği içilebilir durumda olmamıştır. Sivas İl Özel İdaresi ve KÖYDES programları kapsamında yürütülen çalışmalarda kullanmak üzere tahsis edilen 25.8 milyon liralık ödeneğin gerçekleşme oranı ise  %85 civarında. Yılsonuna kadar bunu tamamlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

“Suyumuzu İsraf Etmeyeceğiz, Kıymetini Bileceğiz”

Sivas’ın su kaynakları bakımından zengin olmadığını ve suyun her zaman tasarruflu kullanılması gerektiğine değinen Genel Sekreterimiz Kaya, “Su sayaçlarının takılması işine 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da özellikle önem göstereceğiz. Su sayaçlarının takıldığı her köyde büyük faydalarını görüyoruz. Merkez köylerin yanı sıra diğer ilçelerimizde de su sayaçlarını taktırmak suretiyle hem suyun dağıtımında adaleti tesis edeceğiz, hem de israfa yol açan kullanımın önüne geçeceğiz. Köylerimizden gelen ek su talepleri ile ‘su yetmiyor’ ifadelerine yönelik yapacağımız çalışmalarda, köylerde su sayacının takılı olup olmadığını sorgulayacağız. Bu nedenle, suyumuzu israf etmeden kıymetini bilerek kullanmalı ve israfa yol açmamalıyız.” diye konuştu.

Konuşmasını Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz ve personellerine teşekkür ederek sonlandıran Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, 2019 yılında yürütülecek olan çalışmalarda da kolaylıklar diledi.  


Sayfa Başı