Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmail



sitede Web'de

 

 


Haberler

 


“Bize Bu İmkânı Sağlayan Herkese Çok Teşekkür Ediyoruz”




Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ilçe ve köy gezileri sırasında fırsat buldukça bölgedeki okulları da ziyaret ediyor.

Bu kapsamda Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya Olukman köyünde Olukman Ortaokulu’nu ziyaret ederek; okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile bir süre sohbet etti.



İdaremiz tarafından Olukman köyüne yapılan halı sahanın öğrencilere hayırlı olmasını temenni eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Halı sahalar sadece erkek öğrencilerin futbol oynaması için değil, tüm öğrencilerin beden eğitimi derslerinde etkinliklerin yapılabilmesi içinde kullanılacaktır. Köylerimiz için gerçekten çok güzel bir hizmet. İnşallah bunları en iyi şekilde kullanarak değerlendirebiliriz. Bu tesisler eğitimin bir parçası olarak düşünüldü. En büyük arzumuz öğrencilerimizin bu imkânları en iyi şekilde kullanmasıdır. Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın maddi ve manevi destekleri ve Valimiz Sayın Davut Gül’ün önderliğinde gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz adına ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.



Daha önce Olukman köyünün yanından geçerken öğrencilerin kar üzerinde, kısıtlı imkânlarla futbol oynadığını gördüğünü ifade eden Kaya, “Şimdi aynı alana halı saha yapıldı. Bölge çok güzel bir görüntüye kavuştu. Allah vatana millete zeval vermesin. Daha güzelleri, daha iyileri hep sizlerin olsun inşallah.” şeklinde konuştu. 



Köylerinde halı sahaya kavuşan öğrenciler ise büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Şehirdeki halı sahalar gibi çok güzel bir sahamız oldu. Tellerle çevrili geniş bir halı saha ve filesi olan kaleler bizler için köy yerinde büyük bir mutluluk. Okulda arkadaşlarımızla turnuvalar gerçekleştiriyoruz. Bize bu imkânı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.















Sayfa Başı