Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


2017 Yılının Son Koordinasyon Toplantısı Yapıldı


 

2017 yılının dördüncü dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali vekilimiz Yeliz Yıldızhan başkanlığında gerçekleştirildi.

İdaremizin İl Genel Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilimizdeki yatırımcı kurum ve kuruluşlar, çalışmalarını anlattı.Vali vekili olarak toplantının açılış konuşmasını yapan Yeliz Yıldızhan, “2017 yılının 4. ve son toplantısını gerçekleştireceğiz. Toplantıda, 2017 yılında ki yatırımların da genel bir değerlendirmesini yapacağız. Ulaşım, eğitim ve tarım sektörlerinde ilimizde yatırımların yoğunlaştığını görüyoruz. Yatırımcı kuruluşlarımızın sunumları ile toplantımızı tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Sırasıyla Sivas Belediye Başkan Vekili Hasan Karaman ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Âlim Yıldız, ilimize yaptıkları hizmetleri anlatarak koordinasyon gerektiren hususlarda toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine bilgi paylaştı.2017 Yılında 1538 Proje


Daha sonra söz alan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, "Sivas İl Özel İdaresi olarak 2017 yılında 1538 projeyle birlikte toplam 276 milyonluk yatırımı şehrimize kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. Şuana kadar 925 projeyi hayata geçirdik. Bugün itibariyle fiziki gerçekleştirme oranı %73 seviyesindedir. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile ilimiz genelinde 474 km yolun onarım stabilizesini, 310 km yolun I. kat asfaltını, 800 km yolun da II. kat asfalt çalışmasını tamamladık. 60 adet sanat yapısını şehrimize kazandırırken 1 milyon 130 bin m² kilitli parke taşını da köy muhtarlıklarımıza teslim ettik. Bu sayılar yılın sonuna kadar program dâhilinde daha da artacaktır" ifadelerini kullandı. 

İçme suyu projelerinde ise 101 projenin tamamlandığını ifade eden Genel Sekreterimiz Kaya, “Yıl sonuna kadar içme suyu projelerimizin tamamını gerçekleştireceğiz. Ayrıca 340 su deposuna da otomatik klorlama cihazlarını takarak, vatandaşlarımızı sağlıklı içme suyuna kavuşturmaya gayret gösterdik. 33 köyümüzde ise kanalizasyon çalışmasını tamamladık. Bunun yanı sıra bu sene Tarım İl Müdürlüğümüzle birlikte 5 adet tarımsal proje uyguluyoruz. Bu hafta içerisinde de ‘Süt Soğutma Tankları’nın dağıtımını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz önderliğinde İdaremizin eğitim yatırımlarına da büyük önem verdiğini belirten Kaya, “Çalışmalarımız eğitim öğretim dönemine yetiştirildi. 174 okulumuzda onarım çalışması ve 3 yeni yapım projemiz tamamlandı. Devam eden çalışmalarımız çevre düzenlemesi çalışmaları olduğu için eğitimi aksatmayacak şekilde devam etmektedir” dedi. Sivas Valiliği ek hizmet binasında ise çalışmaların büyük hızla sürdüğünü vurgulayan Kaya, çalışmaların takvim süresinden daha önce de bitebileceğini kaydetti.

Sivas’ta Tek Seferde Yapılan En Büyük Proje


Sivas’ta tek seferde yapılan en büyük projelerden biri olan 10 bin kişilik öğrenci yurdunun ise ihalesinin yapıldığını ifade eden Genel Sekreterimiz, sözleşmesinin yapılacağının ve çalışmaların başlayarak en kısa sürede şehrimize kazandırmak istediklerini söyledi. Kültür merkezi inşaatının devam ettiğini de sözlerine ekleyen Kaya, çalışmaların tamamlandığında Sivas’ın ihtiyacına cevap verecek güzel bir eserin ortaya çıkacağını belirtti. 

Sayın Valimiz Davut Gül’ün öncülüğünde 58 köyümüzde sürdürülen halı saha yapım işinde ise 42 köyde çalışmaların tamamlandığı, 16 köyde ise çalışmaların sona geldiği ve 29 Ekim itibariyle hepsinin tamamlanacağını söyledi. Genel Sekreterimiz Kaya, ilçelerimizde hükümet konaklarında yürütülen çalışmalarında tüm hızıyla devam ettiğini vurguladı.İdaremiz tarafından yürütülen diğer çalışmalara da değinen Genel Sekreterimiz Kaya’nın ardından toplantı diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin sunumları sonrasında sona erdi.


Sayfa Başı