Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


Kültür ve Tarih Şehri, Yeni Bir Değer Kazanıyor
Sivas İl Özel İdaresi bir yandan kırsal altyapı çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, bir yandan da şehre kattığı prestij projelerle önemli bir misyonu da yerine getiriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programında yer alan, kontrolörlüğü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,  iş ve işlemleri ise Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüzce sürdürülen ‘Sivas Kültür Merkezi’ inşaatı devam ediyor.


Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, inşaatı devam eden kültür merkezinde incelemelerde bulundu. Genel Sekreterimiz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ve ilgili personellerle yaptığı ziyarette, yüklenici firmadan sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, yaptığı değerlendirmede; “Şehrimizde geniş kitlelere hitap edecek, yüksek katılımlı programlara büyük oranda imkân sunacak olan kültür merkezi projesini çok önemsiyoruz. Gerek aynı anda birçok kültürel faaliyete fonksiyonel hizmet edecek olması, gerekse de mimarı görüntüsü ile şehrimize çok yakışacak, anlamlı hizmetler sunacak bir eser ortaya çıkacaktır” dedi. Bu kapsamda, kültür merkezini biran önce hizmete sunmanın önemini vurgulayan Kaya; “Bilindiği üzere mevsim şartları şehrimizde inşaat sektörünü olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla yüklenici firma, gerekli iş güvenliği önlemlerini alarak, yeterli personel ve ekipmanla 7/24 çalışarak üzerine düşeni yapmalı ve hepimize referans olacak olan bu proje, en güzel şekliyle vaktinde hayat bulmalıdır.” İfalerini kullandı.

 Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın karşısında bulunan 9 bin 600 metrekarelik alana inşa edilen “Sivas Kültür Merkezi”;  2 bodrum, 1 zemin ve 2 normal kattan olmak üzere  toplamda 5 kattan oluşacak.  Zemin katın inşaat alanı toplam 2 bin 540  metrekareden oluşacak ve 745 kişilik salon ve sahne bu katta bulunacak. Bu bölümde  salon ve sahneye hizmet edecek bölümler de bulunacak. 1. kat 743 metrekare  alana sahip olacak ve loca kısmı ve ona hizmet edecek birimlerden oluşacak. 2. kat 548 metrekare inşaat alanına sahip olacak,  idari ve sosyal kısımlar bu katta hizmet verecek.  548 metrekare olarak planlanan 3. katta da binaya hizmet verecek idari kısımlar mevcut bulunacak.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz başta olmak üzere, milletvekillerimizin destekleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığının finansmanı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün kontrolörlüğünde ve Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda titizlikle sürdürdüğümüz proje, 700 iş gününde tamamlanarak Kültür ve Tarih Şehri Sivas’a yeni bir değer katacak.
Sayfa Başı