Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmail



sitede Web'de

 

 


Haberler

 


Ulaş İlçesi Kırsalında Yol Standartları Yükseliyor





Sivas İl Özel İdaresi kırsal altyapı çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. 2017 yılı çalışma programı kapsamında İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz, Ulaş ilçesine bağlı birçok köyün altyapı problemini çözüme kavuşturdu.


Yol standartlarının iyileştirilerek, köylerde yaşayan vatandaşlarımıza güvenli bir şekilde ulaşım imkânı sunmayı amaçlayan İl Özel İdaresi, Ulaş ilçesine bağlı 15 km’lik Karaşar, Hacımirza, Tutmaç grup yolunda bakım onarım ve sıcak asfalt kaplama çalışmaları yaparak, köy yolunun ulaşım standartlarını iyileştirdi.

Ulaş ilçesine bağlı, yol çalışması yapılan köylerin sakinleri; İl Özel İdaresi’nin köylerin altyapı problemlerini çözmek için var gücüyle çalıştığını ifade ederek, “Başta Sayın Valimiz Davut Gül olmak üzere, Genel Sekreterimize ve Özel İdarenin çalışan tüm personellerine, köylerimize yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan önce yolumuzda sıkıntılar vardı, ulaşım açısından kötüydü. Vatandaşlarımız araçlarıyla köylere dahi zor giriyordu. Her taraf toz içinde kalıyordu. Şimdi yapılan iyileştirmelerle birlikte vatandaşlarımız rahat bir nefes aldı. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin.” diye konuştular.  
Halkın istek ve taleplerine imkânlar dâhilinde çözüm üretmek için çalışan İdaremiz, 2017 yılı yatırım programı kapsamındaki çalışmalarını, mevsimin imkânlarını en iyi şekilde kullanarak yetiştirmek için 7/24 mesai harcıyor.






























Sayfa Başı