Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


Haberler

 


Kırsalda Asfalt Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
Sivas İl Özel İdaresi kırsal altyapı çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 2017 yılı yatırım programı kapsamında İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz, Şarkışla ilçesine bağlı birçok köyün altyapı problemini çözüme kavuşturdu.

 

Yol standartlarının iyileştirilerek, köylerde yaşayan vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamalarını amaçlayan İl Özel İdaresi, Şarkışla ilçesine bağlı Bozkurt, İlyashacı, Alaçayır grup yolunda bakım onarım çalışmalarıyla birlikte, 6 kilometre yolun birinci kat asfalt sathi kaplamasını gerçekleştiriyor.

 

Diğer yandan Şarkışla’ya bağlı Kızılcakışla, Maksutlu, Başören-Tavladere, Osmanpınar Bahçeler, Karacaören, Saraç, Sivrialan, Höyük, Emlak Kale köylerinde 2. kat asfalt çalışmaları ile Sarıkaya ve Maksutlu köy yollarında stabilize bakım onarım çalışmaları ise tamamlandı.Şarkışla’ya bağlı olan köylerin sakinleri, İl Özel İdaresi’nin köylerin altyapı problemlerini çözmek için büyük gayretler gösterdiğini ifade ederek, “Başta Sayın Valimiz Davut Gül olmak üzere, Genel Sekreterimize ve Özel İdarenin çalışan tüm personellerine, köylerimize yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan önce yolumuz ulaşım açısından kötüydü. Vatandaşlarımız araçlarıyla köylere dahi zor giriyordu. Şimdi yapılan iyileştirmelerle birlikte vatandaşlarımız rahat bir nefes aldı. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin.” diye konuştular.

  

Halkın istek ve taleplerine imkânlar dâhilinde çözüm üretmek için çalışan İdaremiz, 2017 yılı yatırım programı kapsamında çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek.
Sayfa Başı