Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmail



sitede Web'de

 

 



 


İdaremiz Altyapı Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor




Sivas İl Özel İdaremiz, 2017 yılı iş sezonu kapsamında vatandaşımızın istek ve taleplerine imkânlar dâhilinde çözüm üretmek için sahada yoğun bir çalışma yürütüyor.



2017 yılı yatırım programı kapsamında ilçelerde asfalt, köprü, kilitli parke ve menfez gibi altyapı çalışmalarına devam eden Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz, eski Kayseri yolu grup köy yollarının altyapı problemini çözüme kavuşturdu.



Bu kapsamda Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, eski Kayseri yolunda yapılan asfalt ve menfez çalışmalarını yerinde inceledi. Genel Sekreterimiz Kaya’ya Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz İsmail Güner’de eşlik etti.



Burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreterimiz Kaya, “Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Şuan eski Kayseri yolu olarak bildiğimiz grup yolundayız. 32 km grup ana yol hattı olmak üzere toplam 42 km’lik yolda asfalt, yama ve yol iyileştirme çalışmalarını yerinde tetkik ettik. Görüyoruz ki, yolların büyük bir çoğunluğu bitmiş durumda. Sadece 5 km’lik bir kısımda çalışmalarımız halen devam ediyor ve buralarda da zemin iyileştirmesi yapıldı. İnşallah haftaya bu 5 km’lik kısmın malzemesi de çekildiği zaman ana grup yolumuz tamamıyla sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmaya fırsat verecek” dedi.



Yapılan çalışmaların kalitesini görünce mutlu olduğunu ifade eden Kaya, “Sadece yol değil bununla beraber burada grup yolumuz üzerinde 3 tane de köprünün yapıldığını görüyoruz. Gerek köprülerde ki işçilik gerekse de yolların kalitesinin ve standardının yükseltilmesindeki işçilik bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yolu kullanacak bütün vatandaşlarımıza da hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.



Asfalt çalışmalarının yanı sıra sanat yapılarına da ağırlık veren Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, eski Kayseri grup köy yolu üzerinde 1 adet çift gözlü olmak üzere toplamda 3 adette menfez yaptı. Yanalak ve Yeniapardı köylerine 1’er adet ve grup köy yolu üzerine ise çift gözlü 1 adet menfez yapımı gerçekleştiren İdaremiz, yolların su ve benzeri taşkınlardan korunarak vatandaşlarımızın sağlıklı ulaşım sağlamasına imkân sağlıyor.



















Sayfa Başı