Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Valimiz Gül, Aylı ve Baharözü’nde İncelemelerde Bulundu
Valimiz Davut Gül, Merkeze bağlı Aylı köyü ve Ulaş ilçesine bağlı Baharözü köyünde çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulundu.

 

İdaremiz tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Valimiz Davut Gül’e, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz da eşlik etti.İlk olarak Aylı köyünü ziyaret eden Valimiz ve beraberindekileri köy muhtarı Cemal Güler ve köyde yaşayan vatandaşlar karşıladı. Bir süre vatandaşlar ile sohbet eden Valimiz Gül, daha sonra Aylı-Baharözü köyleri arasında İdaremiz tarafından yürütülen asfalt çalışmalarını inceledi.

 

Ardından Baharözü köyüne geçen Valimiz Gül ve beraberindekiler, köy muhtarı Bekir Ersoy ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Baharözünde daha önce belediye hizmet binası olarak kullanılan ve okula dönüştürülecek olan binadaki çalışmaları inceleyen Valimiz Gül’e, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ayrıca Gül, Baharözü köyünde yapımına başlanan ve çalışmaların sona geldiği halı saha inşaatını gezdi.Baharözü köyündeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Valimiz Davut Gül, “Baharözü köyümüze Sivas geneline yapılan 58 halı sahadan bir tanesi yapılıyor. Halı sahanın inşaatını ziyaret ettik. İnşallah 15 gün içerisinde bitecek. Ayrıca eski belediye binası da okula dönüştürülüyor. Onun tadilatı ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Baharözü ile Aylı köyü arasındaki 5 kilometrelik yolun asfaltı ise bitiyor” ifadelerini kullandı.

 

Şehir de olan ihtiyaçların artık köylerimizde de talep edildiğini belirten Gül, “İnşallah imkânların da el verdiği sürece Sivas İl Özel İdaremiz köylerin bu ihtiyaçlarını karşılayacak. Başta Milli Eğitim Bakanımızın olmak üzere vekillerimizin, köylerimizin standartlarının yükseltilmesi ile ilgili ciddi katkıları var. Bizlerde kamu görevlileri olarak bu katkıları vatandaşın memnuniyeti noktasında kullanıyoruz. Ben başta Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere, vekillerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve tüm ekibine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.Köylerine verilen sözlerin yerine getirilmesinden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade eden Baharözü köyü muhtarı Bekir Ersoy ise, “Sayın Bakanımıza, Valimize, Genel Sekreterimize yapılan hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yaz başında sözü verilen Aylı yolu’nda, Baharözü köyü ortaokulunda ve halı saha da çalışmalar devam ediyor. Köyde yaşayan vatandaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.Aylı Köyü muhtarı Cemal Güler de yapılan çalışmalardan dolayı başta Valimiz Davut Gül olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sayfa Başı