Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Zara’da Köy Yollarının Standartları Yükseliyor
2017 yılı asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte çalışmalarını aralıksız sürdüren Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz iş makinesi ve personeli ile sahadaki işlerine hız verdi.

 

2017 yılı yatırım programı kapsamında; kırsalda yol ağının daha modern hale getirilmesi, yolların kalite ve standartlarının iyileştirilmesi ve halkın daha sağlıklı ulaşım imkânına kavuşmasını amaçlayan İdaremiz; Zara ilçesi Korkut grup köy yolu, Tuzlagözü grup köy yolu ile Mahmutağa Çiftliği Köy yollarında yol genişletme ve asfalt yama çalışması gerçekleştiriyor.

 

Yapılan çalışmaları yerinde görmek için bölgeye giden Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, ilçede görev yapan personel ile bir araya gelerek yolda incelemelerde bulundu ve personelimize de çalışmalarında kolaylık diledi.Genel Sekreterimiz Kaya’ya temasları esnasında Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz İsmail Güner, Korkut köy muhtarı Tacettin Kınacı, Tuzlagözü köy muhtarı Sami Yiğit ile Mahmutağa çiftliği köy muhtarı Battal Çolak eşlik etti.

 

İl Özel İdaremiz ve İlçe Özel İdaremiz tarafından ilçelerimizde yapılan kırsal alt yapıya dair çalışmaları yerinde görmek için Zara ilçesine gittiklerini belirten Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Zara ilçemizde köylerimizin ulaşımlarının en iyi şekilde sağlanması keskin virajların kaldırılması yol standartlarının yükseltilmesi konusunda yapılan çalışmaları ve asfalt yama çalışmalarını yerinde gördük. Bu konuda bizlere her türlü desteği verip çalışmalarımızı himaye eden sayın bakanımıza, milletvekillerimize ve bizlere liderlik yapan sayın valimize teşekkür ediyorum. İlçelerde ve il merkezinde bu çalışmaları yürüten ve bizlere destek olan sayın kaymakamlarımıza yol şube müdürümüze ve müdürlüğümüzün ekiplerine ayriyeten teşekkür ediyorum.” dedi.Kaya ayrıca çalışmalarımızı sabırla bekleyen ve bizlere her daim destek olan gönlünü açan köylülerimize köy halkımıza ve en iyiyi yapmaya çalışan gayret sarf eden köy muhtarlarına da gayretlerinden dolayı teşekkür etti. 

Zara kaymakamı Yunus Kızılgüneş ise köy yollarında genişletme, düzenleme ve asfalt yama çalışmaları gerçekleştirilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek vatandaşlarımızın can güvenliği ve trafik güvenliği açısından yapılan çalışmalar sayesinde şuan eskisine nazaran oldukça çok iyi durumdayız. Desteklerinden dolayı başta sayın Valimiz olmak üzere Genel Sekreterimize, Milletvekilimiz Habip Soluk Beyefendiye ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum dedi.Korkut köy muhtarı Tacettin Kınacı, Tuzlagözü köy muhtarı Sami Yiğit ile Mahmutağa Çiftliği köy muhtarı Battal Çolak da köy yollarının genişletilmesi, keskin virajların ortadan kaldırılması ve yollarda yapılan asfalt yama çalışmalarından dolayı memnun olduklarını belirterek bölgemizde güzel bir çalışma gerçekleştiriliyor. İnşallah daha da güzel olacak. Sayın Valimiz Davut Gül başta olmak üzere İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve tüm çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dediler.Öte yandan kırsaldaki vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürmek için çalışan Sivas İl Özel İdaremiz, yol çalışmaları kapsamında diğer ilçelerimizde de yeni yapım, yol genişletme, sathi kaplama ve yama işlerini mesai mefhumu gözetmeksizin sürdürüyor.Sayfa Başı