Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Köy Yollarımızın Tehlikeli Virajları Kaldırılıyor
Sivas İl Özel İdaremiz, kırsal altyapı çalışmaları kapsamında asfalt, yama, yol genişletme ve dolgu hizmetlerine aralıksız devam ediyor. 

İdaremiz Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, iş sezonunun elverdiği ölçüde vatandaşlarımızın rahat ve güvenilir bir şekilde seyahat edebilmeleri için Sivas merkeze bağlı Asarcık köyünün ulaşımını sağlayan stabilize yolda; genişletme, düzenleme ve keskin virajları ortadan kaldırmak için çalışmalar gerçekleştiriyor.Yapılan çalışmaları yerinde görmek ve bilgi almak üzere bölgeye giden Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, bölgede görev yapan ekip ile bir araya gelerek yolda incelemelerde bulundu.

Genel Sekreterimiz Kaya’ya incelemeleri esnasında Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz İsmail Güner ve Asarcık köy muhtarı Kenan Coşkun’da eşlik etti.

Bölgedeki çalışmaların fiziki şartlardan dolayı güçlükle ilerleyebildiğini belirten Genel Sekreterimiz Kaya, “2017 yılı Sivas İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün Asarcık köy yolunda yapmış olduğu iyileştirme çalışmasını yerinde tetkik için geldik. Görüyoruz ki yaklaşık 700 metrelik bu iyileştirme ile 4 tane keskin, tehlike viraj ortadan kalkacak ve Asarcık köyümüzün yolu daha da iyi hale gelecek. Tabi Sivas’ın kırsalının zorluğunu burada da görüyoruz. Fiziki şartlar oldukça zor. Bu da çalışmalarımızın süresini ve şartlarını etkiliyor.” dedi.Köylere götürülen hizmetin en iyisi olması gerektiğine dikkat çeken Kaya, bu amaç doğrultusunda büyük gayret sarf eden Yol Şube Müdürümüze ve ekibine, desteklerinden dolayı muhtarımıza, köylülerimize teşekkür ediyorum diye konuştu. Kaya konuşmasının devamında dilerim en kısa sürede bu çalışma biter ve köylümüz daha rahat daha müreffeh bir yolda ilimize gidip gelme imkânını yakalar dedi.Asarcık köy yolunda genişletme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden köy muhtarı Kenan Coşkun ise, "Başta Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçen tüm personellere çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Asarcık köyünde 8 yıldır muhtarlık yapıyorum. Bu süre zarfı içerisinde köyümüze devletimiz birçok hizmet getirdi, tüm çalışanlardan Allah razı olsun. Ben hepsinden de memnunum." dedi.

Öte yandan başta kırsal altyapı olmak üzere eğitimden, sağlığa, kültürden, spora ilimizin her köşesine hizmet götüren Sivas İl Özel İdaremiz, 2017 yılı yatırım programı kapsamında; kırsalda yol ağlarının daha modern hale getirilmesi, yolların kalite ve standartlarının iyileştirilmesi, halkın daha güvenli ulaşım imkânına kavuşmasını amaçlayarak Sivas'ın dört bir yanında hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor.


Sayfa Başı