Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantıları Sona Erdi
Sivas İl Genel Meclisi haziran ayı toplantıları sona erdi. Meclis Başkanı Sedat Özata, meclis birinci başkan vekili Ferhat Ünsal ve meclis ikinci başkan vekili Fikret Doğruyol başkanlığında yapılan ve beş gün süren toplantılarda birçok gündem maddesi ele alındı. 

Mayıs ayı meclis karar özetleri ile encümen karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantılarda; meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek karara bağlandı. Kırsal altyapı ve eğitim programlarında yer alan birtakım programların 2017 yılı programından çıkarılarak, yerlerine komisyonların önerdiği yeni işlerin eklenmesine karar verildi.

Meclis, Kangal ilçesi Hamal köyü sınırları içerisinde yer alan kayıtlı taşınmazlar için Termik Santral Alanı amaçlı hazırlanan ve İl Genel Meclisince onaylanan İmar Planlarına, Kangal Belediyesince yapılan itirazın yerinde olmadığına ve reddine karar verdi. Diğer yandan, Hafik ilçesi Koşutdere köyüne Beton Santrali yapılması amacıyla hazırlanan İmar Planlarını ise uygun görerek onayladı.

İl Genel Meclisi, 2017 yılının tatil ayının Ağustos ayı olarak belirlenmesini kararlaştırdı. Ayrıca meclis, İdaremizin 2017 yılı bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasına da karar verdi.

Meclisin haziran ayı toplantıları, dilek ve temenniler ile sona erdi.

Sayfa Başı