Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


DAP Sivas’ta İlk Meyvesini Verdi
Sivas İl Özel İdaresi, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından sağlanan ödenekle programa alınan küçük ölçekli sulama projeleri, şehrimizin tarımsal kalkınmasına büyük katkı sağlayacak. DAP bünyesinde; Suşehri ilçesi Gökçekent, Doğanşar ilçesi Çatpınar, Merkez Tatlıcak ve Altınyayla ilçesi Doğupınar sulama projeleri tamamlanırken, Suşehri ilçesi Aksu tarımsal sulama projesi ise devam etmektedir.Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz, ilimizde sahip olunan toprak ve su kaynaklarının geliştirilmesi ile tarımda kalite ve verimliliği artırarak kırsal kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda; Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Altınyayla İl Genel Meclisi Üyeleri Fehmi Çevik, Şerafettin Çoban, Tarımsal Hizmetler Müdürümüz Fahri Keskin ve teknik personeller birlikte Altınyayla ilçesine giderek yapımı tamamlanan Altınyayla Doğupınar Göleti Tarımsal Sulama Tesisinde incelemelerde bulundu.Tarımsal Hizmetler Müdürümüz Fahri Keskin yapımı tamamlanan Altınyayla Doğupınar Göleti sulama sistemi yenileme projesi hakkında Genel Sekreterimiz Kaya’ya bilgi verdi. Keskin, 1.249.000.00 TL proje bedelli tesiste toplamda 10.000 metre PVC boru döşendiğini ve projenin tamamlanması ile birlikte 1900 dekar arazinin basınçlı sulama sistemine kavuştuğunu belirtti.Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ise, “İlimizin DAP kapsamına alınmasında vesile olan başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, milletvekillerimize ve projelerimizin hayat bulmasında koordinasyon sağlayarak bizlere destek olan Sayın Valimiz Davut Gül’e teşekkür ediyoruz. İlimiz DAP kapsamında değişik bölgelerde beş adet sulama projesi ile tarım alanında önemli bir ivme kazandı. Bugün de Altınyayla ilçesi Doğupınar’da DAP’ın Sivas’ta ilk meyvesini verdiğini görüyoruz. Bundan dolayı da oldukça mutluyuz.” dedi.Doğupınar köyünün tarımla ve hayvancılıkla geçimini sağladığını belirten Altınyayla İl Genel Meclisi Üyesi Şerafettin Çoban, “Yaklaşık nüfusu 400 olan köyümüzde tarımın önemi oldukça büyük. Bu kapsamda göletin sulama sistemini kapalı sisteme çeviren, İdaremize teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda buranın getireceği faydayı daha net göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Köylerine yapılan hizmetlerden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Altınyayla İlçesi Doğupınar Köyü Muhtarı İbrahim Dinç, “Genel Sekreterimiz köyümüze yapılan sulama projesini yerinde görmek için bugün bizleri ziyaret etti. Projenin yapımından tamamlanma aşamasına kadar emeklerini esirgemeyen; başta Valimize, Genel Sekreterimize ve emeği geçen herkese köyde yaşayan vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

İdaremiz, İlimiz çiftçisinin ekonomik, sosyal ve kültürel yönlerden geliştirilmesi için kırsal alanda mevcut üretim potansiyelinin artırılarak gelir ve istihdamı artırıcı faaliyetlere önem vermektedir. DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından sağlanan ödenekle programa alınan küçük ölçekli tarımsal sulama projeleri kapsamında ilimize toplam 2.415.000.00 TL ödenek ayrıldı. Bu kapsamda Suşehri Aksu Köyü, Suşehri Gökçekent, Altınyayla Doğupınar Göleti, Doğanşar Çatpınar Köyü ve Sivas merkez Tatlıcak sulama tesislerinin bakım ve onarımı gerçekleştirilerek, 6500 dekar arazinin basınçlı sulama sistemi ile sulanarak daha fazla verim alınması sağlanacak.

Sayfa Başı