Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Eğitim Yatırımları Hızla Devam Ediyor
Sivas İl Özel İdaresi, 2017 yılı eğitim yatırımlarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Her yıl bütçesinin büyük bölümünü eğitim hizmetlerine ayırarak bakım onarım ve yeni yapımlar gerçekleştiren İdaremiz, 2017 yılı yatırım programı dâhilinde ilimizde onarımı süren okulların fiziki gerçekleşmesini büyük oranda tamamlarken, ihtiyaç duyulan bölgelere de Milli Eğitim Bakanlığı ve İdaremiz bütçesi ile yeni derslikler kazandırıyor.

 

Bu kapsamda, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüzce 2017 Yılı Yatırım Programı kapsamında yapımı devam eden İMKB Anadolu Lisesi Spor Salonu, Lütfi Abay Ortaokulu ve Selçuk Ortaokulu inşaatlarında devam eden çalışmaları Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya yerinde inceledi.Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya incelemeler esnasında Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ve ilgili teknik personel eşlik etti. İlk olarak İMKB Anadolu Lisesi Spor Salonu inşaatında incelemelerde bulunan Kaya, burada inşaat çalışmaları hakkında yüklenici firmadan bilgiler aldı.

 

Daha sonra 24 derslikli olarak yapımına başlanılan Lütfi Abay Ortaokulu ve Selçuk Ortaokulu’na geçen Kaya ve beraberindekiler, şantiye sahasında incelemelerde bulundu. Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ve ilgililer çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek Genel Sekreterimiz Kaya’ya çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın liderliğinde ve Sayın Valimiz Davut Gül’ün koordinasyonu ile eğitim yatırımlarında büyük hamleler yapan İdaremiz, bu yıl içerisinde 61 yeni okul yapımı ile toplamda 556 dersliği Sivas’a kazandıracak. Bu çalışmaların yanında, 175 okulun bakım ve onarımını, 13 okulun ise deprem güçlendirilmesini gerçekleştirecek olan Sivas İl Özel İdaresi, ayrıca; 400 kişilik 3 ayrı pansiyon, 11 spor salonu, 16 atölye, 4 yemekhane, 4 hizmet binasını, 1 arşiv ve 14 daireli lojman yapımı ile de şehrimizin eğitim altyapısına önemli bir fiziki katkı sağlayacak.Sayfa Başı