Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Ödüllü 3. Buruciye Satranç Turnuvası Tamamlandı

Sivas'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında “Ödüllü 3. Buruciye Satranç Turnuvası” düzenlendi.

Sivas'ın tarihi ve kültüründe büyük öneme sahip olan Buruciye Medresesi'nde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen “Buruciye Satranç Turnuvası” Sivas Valiliğimiz koordinesinde; Sivas İl Özel İdaremiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği ile Satranç Federasyonu'nun destekleriyle ve idaremizin kamu şirketi olan Buruciye AŞ'nin sponsorluğunda gerçekleştirildi.

19-20 Mayıs tarihleri arasında 22 ilden 250 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen turnuvanın açılışına Valimiz Davut Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun, Satranç Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Melika Keskin, davetliler ve çok sayıda satranç severler katıldı. 

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Valimiz Davut Gül, Sivas'ta her hafta ulusal bir organizasyona imza atıldığını belirterek, "Bugün de 22 ayrı şehrimizden gelen kıymetli kardeşlerimizle bu turnuvayı yapacağız. Uzak illerden gelen siz kardeşlerim olmak üzere sizleri yetiştiren hocalarımıza, burada ev sahipliği yapan öğretmenlerimize, hakemlerimize, Buruciye AŞ yönetimine, Sivas İl Özel İdaremize ve ailelerinize teşekkür ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Bu çıkmış olduğunuz yolda her geçen gün biraz daha kendinizi geliştirerek daha iyi yerlere gelmenizi diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından satranç turnuvasının başlangıcı Valimiz Gül'ün ilk hamlesi ile yapıldı. 7-8, 9-10-11, 12-13-14-15, 16 yaş üzeri olmak üzere toplam 4 ayrı kategoride 250 yarışmacının katılımıyla gerçekleştirilen ve renkli görüntülere sahne olan satranç turnuvasında iki gün boyunca hamleler kıyasıya yarıştı. 

İkinci günün sonunda kategorilerinde dereceye giren yarışmacılar için Çocuk Oyun ve Eğlence Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi. Burada düzenlenen ödül törenine Sivas Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun ve ilgililer katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Sivas Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan turnuvanın Sivas’ta yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılan tüm sporculara teşekkür etti.

Daha sonra 7-8 yaş kategorisinde dereceye girenlere ödüllerini Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun, 9-11 yaş kategorisinde dereceye girenlere Türkiye Satranç Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Melika Keskin, 12-15 yaş kategorisinde dereceye girenlere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, 16 yaş ve üstündeki kategoride dereceye girenlerin ödülünü ise Sivas Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan takdim etti.

Ödül töreninin ardından program toplu hatıra fotoğrafı çekinmesi ile son buldu.


Sayfa Başı