Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Engel Olma Destek Ol
İlimizde yaşayan çocukların sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlamak amacıyla Sivas İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen ve hizmete başladığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören Çocuk Oyun ve Eğlence Merkezi (Çocuk Oyun Kütüphanesi) bu sefer kapılarını engelli çocuklar için açtı.

Çocuk Oyun ve Eğlence Merkezi'nde sosyal sorumluluk projelerine de sık sık imza atan Buruciye A.Ş, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik bir program düzenledi. Programda engelli çocuklar doyasıya bir gün yaşadı. 

Düzenlenen programa Sivas Valimiz Davut Gül’ün eşi Gülden Gül, Vali Yardımcımız Yeliz Yıldızhan, Sivas Polis Okulu Müdürü Adnan Oran, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut’un yanı sıra Buruciye İşitme Engelliler Okulu, Sivas’ta faaliyet gösteren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şeker Spor Kulübü, Bedensel Engelli Boccia Takımı, Güzel Sanatlar Lisesi ve Özel Anaokulundaki öğrenci ve aileleri katıldı.

Programa katılan engelli öğrenciler gün boyunca eğlendiler. Ayrıca Gülden Gül hanımefendi programa katılan tüm öğrenci ve aileleri ile yakından ilgilendi. Gün boyunca neşeli ve çoşkulu anların yaşandığı programda aileler de halay çekerek çocuklarının bu mutlu gününe eşlik ettiler. 

Programda Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de mini bir konser verdi. Gülden Gül hanımefendi ayrıca programa katılan sporcular ile de Boccia Oyununu oynadı. Günün sonunda Gülden Gül hanımefendi ve beraberindekiler tüm katılımcı çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti.


Sayfa Başı