Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İl Genel Meclisi Mayıs Ayı Toplantıları Sona Erdi
Sivas İl Genel Meclisi mayıs ayı toplantıları sona erdi. Meclis Başkanı Sedat Özata ve meclis birinci başkan vekili Ferhat Ünsal başkanlığında yapılan ve beş gün süren toplantılarda birçok gündem maddesi ele alındı.

 Nisan ayı meclis karar özetleri ile encümen karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantılarda; meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek karara bağlandı.

 Meclis, 2017 yılının bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasını görüşerek onaylandı. Ayrıca meclis, Sivas İl Özel İdaresinin 2016 yılı bütçe kesin hesabının da kabulüne karar verildi.

Diğer yandan, meclis mülkiyeti Sivas İl Özel İdaresine ait, Merkez Örtülüpınar Mahallesindeki arsa vasıflı taşınmaz ile Şarkışla İlçesi Özel İdare İş Merkezindeki 13 adet büro ve işyerlerinin satılmasına karar verdi.İl Genel Meclisi, yaptığı birleşimlerin 3. gününde Vali Reşit Paşa İlkokulu’nun 4. sınıf öğrencilerini ağırladı. Toplantı sırasında meclis üyelerinin yanlarına oturan öğrenciler, yerel parlamentonun işleyişini birebir görme imkânı yakaladılar.Meclisin mayıs ayı toplantıları, dilek ve temenniler ile sona erdi.Sayfa Başı