Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Muhtarlar Sandık Başına Gitti
Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği, 2017 yılı mayıs dönemi birlik meclis toplantısını gerçekleştirdi. İl genel meclis salonunda Valimiz Davut Gül, İl Genel Meclisi Başkanımız Sedat Özata, il genel meclisi üyelerinin ve merkez köy muhtarlarının yoğun katılımıyla yapılan toplantı, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Mehmet Nebi Kaya koordinesinde icra edildi.

Toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından; birçok gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Birlik Genel Sekreteri İbrahim Turan, birliğin 2016 yılı faaliyet raporunu okuyup, 2016 mali yılı bütçe kesin hesabı ve diğer mali cetveller hakkında bilgi verdi.

Yapılan sunumun ardından muhtarlara hitaben konuşan Valimiz Davut Gül, “Önceki toplantımızda bizlerden talep edilen 2 adet kepçe alındı ve bu sene hizmet verecek. Yine bu sene ilk defa Başbakanımızın KÖYDES projesine ilaveten verdiği parayla, köylerimize sıcak asfalt yapılacak. Sıcak asfalt dökümüne merkezin grup yollarından başlanarak devamını sağlanacak. Yine bu sene ilk defa nüfusu büyük olan 14 tane köyümüze halı saha yapmayı planlıyoruz ve onun ihalesini de inşallah bu ay içerisinde gerçekleştireceğiz. Parke taşı ile ilgili taleplerinizi de aldık. Önümüzdeki hafta merkez köylere hizmet götürme birliği aracılığıyla, merkezdeki köylere kaç metrekare parke vereceğimiz belli olacak. Düşüncemiz şu; eksi artı değişmekle beraber 300 bin metrekare civarında parkeyi merkezdeki köylere vermek istiyoruz. Bu miktar geçen sene verilen parke taşının beş altı katı bir rakama tekabül ediyor. Amacımız gerek içme suyu ile ilgili gerekse de köy içerisinde vatandaşlarımızın çamurdan kurtulması ile ilgili sorunların tamamen çözülmesidir. Bu sene önemli bir kısmını çözeceğiz. Çözemediklerimizin de gelecek sene tamamını çözeceğiz. Bu anlamda bize imkân sağlayan başta Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere vekillerimize, il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyoruz. Yapılan işlerimizi köylerde takip eden muhtarlarımızın da desteğinin farkındayız. Seçimimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Mehmet Nebi Kaya ise köylerin talepleri doğrultusunda acil ihtiyaçların giderilmeye çalışıldığını söyledi. Kaya, birlik olarak yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını ifade ederek, “Birliğimizin 2016 yılında yaptığı işlerin genel değerlendirmesi ile birlik encümen üyelerinin seçimini yapacağız.  Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği, ülkemizde en çok iş yapan ve harcama yapan kurumdur. Birliğimiz hem köylerimize hizmet götürüyor hem de İl Özel İdaresinin yapacağı işlerde koordineli bir çalışma yürütüyor. Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz her yıl hizmetlerini artırarak çalışmalarına devam ediyor” dedi.Köylerde su sayaçlarının takılması işlerine büyük önem verdiklerini de belirten Kaya, “Su sayaçlarının monte işlemlerine devam ediyoruz. Çok az sayıda köyümüz kaldı onları da tamamlayacağız. Biz bu çalışmayı köyde yaşayan vatandaşlarımız sularını en uygun, en adil bir şekilde kullanabilmeleri için yapıyoruz. Su sayacı takılan köylerimizde ki memnuniyet de bizleri sevindiriyor.” ifadelerini kullandı.Konuşmaların ardından birlik encümeni üyelerinin seçimine geçildi. Seçim sonuçlarına göre, İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Yılmaz ve Ferhat Ünsal; merkez köy muhtarlardan ise Hasan Uslu ve Hüseyin Batal birlik encümen üyeliklerine seçildi.Sayfa Başı