Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İş’de Umut, İş’de Güç Projesi Tanıtıldı

Sivas İl Özel İdaremiz tarafından dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile istihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi hibe programı kapsamında “İş’de Umut İş’de Güç” projesinin basın bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Osman Ağa Konağı’nda düzenlenen basın toplantısına Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Genel Sekreter Yardımcımız Alpaslan Ceyhan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tuncay Baral ve çok sayıda davetli katıldı.

Proje tanıtım toplantısı, projenin genel ve özel amacı ile projenin hangi kitlelere hitap ettiğini anlatan sunumun yapılması ile başladı. Daha sonra proje hakkında bir konuşma yapan Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, projenin önemine değindi. Kaya, Sivas İl Özel İdaresi olarak Avrupa Birliği hibe destekleri programı kapsamında 2007 yılından bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, bu projeler ile ilimize toplamda 2 milyon avroluk bir kaynağın kazandırıldığını ifade etti.

Kaya ayrıca konuşmasında, “Bundan sonra da Sivas İl Özel İdaresi ve diğer kurumlarımız Sayın Valimizin önderliğinde insicam içerisinde çalışarak, yeni projelerini hayata geçirecektir. Nitekim İdaremiz, bu proje kaynaklarından daha fazla yararlanmak bağlamında sadece Avrupa Birliği değil ulusal kaynaklarla sağlanan hibelere de pek çok proje sunmuştur. Örneğin; DAP tarafından açıklanan 2017 proje destekleri kapsamında; kültür alanında 4, küçük ölçekli tarımsal sulama alanında 14 ve hayvan sulama göletleri yapımı aşamasında da 5 olmak üzere pek çok projeyi DAP’a sunmuştur. Haklı bir gururla söylemek gerekir ki, DAP kapsamına giren 15 il arasında Sivas’ımız en çok projeyi gönderme başarısını yakalamıştır. Dilerim bu başarı karşılığını bulur ve mümkün olduğunca projelerimiz kabul edilerek Sivas’ımıza katkı sağlar” dedi.

TANAP’ın bir proje destek uygulaması başlattığını ve TANAP’ın başlattığı bu destek uygulamasında da Sivas İl Özel İdaresinin 2017 yılı için 3 proje sunduğunu belirten Genel Sekreterimiz Kaya, “Bu projelerden ilkiyle kırsal alanda köylerimizde katı atıkların toplanması ve bertarafı hedeflenmektedir. Bir diğer projemizle merkezde nüfusu yüksek olan köylerimizin kanalizasyon alt yapılarının yenilenmesi hedeflenmektedir. Bir diğeri ile de cazibeli suyu olmayıp elektrik kullanarak terfili sistemle sulara sahip olan köylerimizin güneş enerjisi ile tanışarak elektrik masraflarının giderilmesidir. Daha nice projeler Sivas İl Özel İdaremiz tarafından yetkili hibe veren kuruluşlara sunulmaktadır.” Diye konuştu.

“İş’de Umut İş’de Güç” projesi ile Sivas ilinde yaşayan dezavantajlı bireylerin özellikle de kadınların mesleki ve sosyal uyum yeteneklerinin artırılması yoluyla istihdam edilebilirliğinin, istihdam ve iş gücüne katılım oranlarının artırılmasının hedefleniyor. Proje eş başvuru sahibi Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda sunacağı önemli katkı ile 5 ay süresince verilecek, ‘Ev ve Kurum Temizliği Eğitimi’ ile ‘Kat Hizmetleri Elamanı Eğitimi’ sonrasında alanlarında gereken bilgi ve beceri kazanacak kursiyerlere daha sonra; ‘İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi’, ‘Aktif İş Arama Metotları Eğitimi ve Bilinçlendirme Faaliyetleri’ konusunda da eğitim verilerek, şehrimize bu alanda önemli ve nitelikli bir işgücü sağlanmış olacak.


Sayfa Başı