Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İş Sezonu Öncesi Birim Müdürlerimiz İle Toplantı

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, İl Encümen Salonu’nda, Genel Sekreter Yardımcılarımız Mevlüt Soysal ve Alpaslan Ceyhan ile İdaremizin birim müdürlerinin de katılımıyla olağan değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

2017 iş sezonunda yapılması planlanan çalışmaların ele alındığı toplantıda, geçtiğimiz hafta sonu şehrimizde yaşanan şiddetli rüzgar nedeniyle yaşanan maddi hasarların tespit edilmesiyle birlikte, telafisi ve vatandaşlarımızın can güvenliği ile ilgili hemen başlanılmış olan çalışmalar değerlendirildi. Ayrıca, birim müdürlüklerimizin yatırım programına yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında da tek tek bilgi alan Kaya, yapılacak olan işlerde öncelikle vatandaş odaklı, titiz ve daha verimli olunması konusunda talimatlar verdi. Birim müdürlerimiz, 2016 yılında yapılan çalışmalar, 2017 yılında yapılacak projeler ve birimler arası koordinasyonu gerektiren konular hakkında Genel Sekreterimize detaylı bilgi sundular.

İdaremizin, görev ve sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiğini ve hizmetlerin, ilimizin her yerine, zamanında götürülmesi için gayret gösterdiklerini vurgulayan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, İdarede görev yapan personel ile ekip ruhu içerisinde bir takım çalışması sergileyeceklerini ifade etti. Sivas'ın ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını en kısa zamanda çözüme kavuşturmak için, Sivas İl Özel İdaresi olarak 2017 yılı yatırım programının aksatılmadan, gerçekleşmesi noktasında çalışmaların yeni iş sezonunda başladığının altını çizen Kaya, "İdaremizin bu yılki bütçesi 135 milyon TL olarak belirlenmişti. Bakanlık ödenekleri, KÖYDES ödenekleri ve yıl içinde gerçekleşecek diğer kaynakları da düşündüğümüzde bu rakam 500 milyonu bulacaktır. İnşallah kırsal altyapı, eğitim, tarım, sosyal ve kültürel alanda önemli projeler uygulayacağız. Amacımız Sivas İl Özel İdaresi olarak, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve şehrimiz adına prestij projelerin öncülüğünü yapmaktır." diye konuştu.

Toplantı dilek ve temenniler ile son buldu.

Sayfa Başı