Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İdaremiz 2017 Yılında 1273 Projeyi Hayata Geçirecek
Sivas İl Özel İdaresi 2017 yılı içerisinde birçok önemli yatırımın içerisinde yer aldığı bin 273 tane projeyi tamamlamayı hedefliyor.

Şehrimize kazandırılacak olan projelerin yatırım ödeneklerini İdaremizin kendi bütçesinin yanı sıra KÖYDES ve bakanlık bütçeleri oluşmaktadır. Sivas İl Özel İdaresinin kaynakları ile 688, KÖYDES kaynakları ile 308 ve bakanlık kaynakları ile ise 577 yeni proje ilimiz ve ilçelerimizde hayat bulacak.

İdaremizin yatırımları kapsamında 28 milyon TL harcanacak. 580 km onarım stabilize, 300 km birinci kat asfalt, 300 km ikinci kat asfalt iyileştirme çalışması yapılması hedefleniyor. Ayrıca köylerimize 200 bin m²'de kilit parke taşının döşemesi yapılacak.

İhaleye çıkılan Sivas Valiliği ek hizmet binasının ihalesi ise mayıs ayının ilk haftası içerisinde gerçekleşecek. Bunun yanı sıra 10 bin kişilik yurt projesinin ihalesi de kısa sürede neticelenecek ve ihale süreci başlayacak. Sözleşmesi imzalanan ve yer teslimi yapılan kayak simülasyon merkezinin de inşaat çalışmalarına geçilecek.

Eğitim yatırımlarında, Milli Eğitim İl Müdürlüğümüz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli olarak çalışacak olan İdaremiz, toplam 210 yeni projeyi hayata geçirecek. Bunlardan 68'i yeni yapım, 126'sı onarım, 3 ikmal ve 13 de deprem güçlendirme projesidir. İlimizde toplam 50 okul yapımının yanı sıra, 6 yemekhane, 11 spor salonu, 13 yurt, 9 atölye ve 5 de hizmet binasının yapımı tamamlanacak. Yarı açık kadınlar cezaevi projesi de tamamlanarak, Kültür Vakıflar Koruma Kurulundan onaylandı ve proje DAP'a sunuldu. 

KÖYDES projeleri kapsamında ise geçtiğimiz yıllara oranla 3 kat artan bütçe, yatırım kapasitesini de 3 kat artıracak. KÖYDES kaynakları kapsamında ilimiz genelinde 280 bin m² parke taşı köylerimize döşenecek. 130 km asfalt yapılması planlanırken, 9 milyon TL'ye yakın bütçe de içme suyu tesislerine harcanacak. İdaremizin hedefi KÖYDES bütçesi ile bu sene bin 200 km yol ağında asfalt yama çalışmasını tamamlamak olacak. Toplam olarak hesapladığında 500 bin m² kilit parke çalışması köylerimizde döşenmiş olacak. 500 km asfalt yapımının yanı sıra, bin 500 km de yama çalışması gerçekleşecek.

‘Şehirde ne varsa, kırsalda da olacak’ söyleminden yola çıkarak, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve Valimiz Davut Gül’ün önderliğinde 58 adet köyümüze, Spor Toto ve İdaremizin kaynaklarıyla ile halı sahalar yapılacak. Kültür ve restorasyon çalışmaları kapsamında ise Divriği Tevrüzlü Konağı bu yıl tamamlanacak.
Sayfa Başı