Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Sivas’ta Eğitim Yatırımları 2017 Yılına Damga Vuracak
Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüz, 2017 yılında ilimize birçok yeni okul kazandırmak amacıyla çalışmalara başladı. İdaremiz okul yatırımlarını,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde sürdürmektedir.

Kurumumuz, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın liderliğinde, Valimiz Sayın Davut Gül’ün koordinasyonunda hem kendi öz kaynakları hem de Milli Eğitim Bakanlığının ödenekleri ile ilimize yeni eğitim kampüsleri kazandırıyor. Bu kapsamda; Sivas İl Özel İdaremiz ve Milli Eğitim Bakanlığı, 2017 yılında 340 derslik, 4 adet yemekhane, 8 adet spor salonu, 2 adet hizmet binası, 14 atölye,  2 adet konferans salonu, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet arşiv ve kitap deposunu yapmayı planlamaktadır.

İdaremiz, iş sezonu başlamadan önce yapılması planlanan okul, spor salonu, yemekhane, çevre düzenlemesi yatırımlarının proje işlemlerini ve kamulaştırma, ihale süreçlerini tamamlayarak; iş sezonunun başlaması ile birlikte inşaat faaliyetlerine başladı. Kurumumuz ve Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi ile yıllara sâri eğitim yatırımları kapsamında; 263 derslik, 4 adet spor salonu, 1 adet atölye ve 1 adet yemekhane inşaat çalışmalarına devam edilmektedir.

Ayrıca, Sayın Valimiz Davut Gül’ün üstün gayretleri ve Sivaslı hayırseverlerimizin “Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi” kapsamında başlattıkları eğitim seferberliği ile ilimize birçok yeni okul kazandırılacak. İdaremiz, kamu kaynaklarının yanı sıra hayırsever işadamlarının destekleriyle 100 derslik, 300 kişilik yurt, 4 adet atölyenin projelendirme çalışmalarını sürdürürken; 3 derslik ve 400 kişilik yurt yapım işlerinin inşaat çalışmalarına ise başlanılmıştır.
Sayfa Başı