Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İdaremiz Karla Mücadele Sezonunu Başarı ile Tamamladı


 

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekiplerimiz 2016-2017 yılında, ilimizde kapanan köy yollarını açmak için yoğun bir çalışma sezonu yürüttü.

Kurumumuz, vatandaşlarımızın güvenilir ve rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için 32 adet greyder, 11 adet dozer, 19 adet yükleyici, 8 adet kar bıçaklı kamyon, 3 adet rotatif, 28 adet servis destek aracı olmak üzere toplam 101 adet iş makinesi ve 221 personel ile hizmet verdi.

İdaremiz, hizmet alanı içerisinde yer alan bin 692 yerleşim yerinde toplam 7 bin 661 km yol ağında karla mücadele çalışması yaptı. 2016 yılı Aralık ayında karla mücadele çalışmalarına başlayan kurumumuz, mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 esasına göre çalışarak kırsalda yaşayan hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedi.

Sivas Valimiz Davut Gül tarafından imzalanarak tüm il ve ilçe ekiplerine bildirilen  ‘Karla Mücadele Talimatnamesi’ kapsamında hareket eden İdaremiz; hastalık, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim yapılan köy yollarına açılmasına öncelik verdi. Bu kapsamda kurumumuz, 2016–2017 yılı karla mücadele sezonu içerisinde; akaryakıt, yedek parça, madeni yağ, amortisman ve işçilik giderleri dahil olmak üzere toplam 7 milyon 5 yüz bin TL harcama gerçekleştirdi.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sayfa Başı