Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


“8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun”
Sivas Valimiz Davut Gül ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle, İdaremiz bünyesinde görev yapan kadın personeller ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen programa; Sivas Vali Yardımcıları Zihni Yıldızhan, Yeliz Yıldızhan, genel sekreterimizin eşi Zeynep Kaya hanımefendi, Genel Sekreter Yardımcımız Alpaslan Ceyhan, birim müdürlerimiz, memur/işçi sendika temsilcileri ile İdaremizin ve Buruciye A.Ş’nin kadın personelleri katıldı.

Program, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz personeli Gülsüm İtik’in kadın personelleri temsilen yaptığı konuşma ile başladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadının hak ettiği değeri hatırlatan bir gün olduğunu ifade eden İtik, “Medeniyetin kurucu unsuru olan kadınlar, emeği ve hüneri ile aile ocağının temel taşıdır. Sevgisi ve fedakârlığı ile ailenin devamlılığını sağlar. Kadınsız üretim, kadınsız bilim, kadınsız sanat düşünülemez. Daha mutlu bir gelecek temennisi ile tüm kadın mesai arkadaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, bu özel günde bizleri hatırlayan ve farkındalık oluşturan Sayın Valimiz Davut Gül’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya, mesai arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

İnancımızda, geleneklerimizde ve kültürümüzde kadınlarımıza çok büyük önem verildiğini belirten, Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen temsilcisi İbrahim Turan, "Türkiye ekonomisi, siyaseti, sosyal hayatı ve demokrasisi ile gelişirken bu sürece en fazla katkıyı veren kadınlarımız olmuştur. Kadınlarımız bu süreçte  kendilerini yenilemekte, geçmişin pratiklerini sorgulamakta ve yine kendilerini ifade edebilecekleri her ortamda biz erkeklerle büyük bir dayanışma sergilemektedirler.” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Yol-İş 2 nolu Şube Başkanı Eyüp Baran, önemli ve anlamlı olan bu günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, “Kadın, her şeyden önce emektir. Aile ortamında olduğu kadar, iş ortamında, sosyal hayatta ve hayatımızın her aşamasında büyük bir fedakârlık örneğidir. Her zaman en büyük destekçimiz olan kadın mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile kadın personellerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Medeniyetimiz kadını her zaman baş tacı yapmıştır. Bizler, kadını anne olma sıfatıyla yücelten, nesiller yetiştirmesi ile değerli olarak gören bir anlayışa sahibiz. Ülkemizin istikbal ve istiklali için eline bayrağını alıp ön safta koşan kadınlarımız, bu ülkenin asli unsuru ve sahibidir. Kadınlarımız sadece evde değil, iş hayatında da erkeklerle beraber, omuz omuza çalışmaktadırlar.  Şuan aramızda idareci, teknik personel, işçi ve memur olarak çeşitli ünvanlarda görev yapan mesai arkadaşlarımız var. Erkek kadın ayrımı gözetmeksizin büyük bir birliktelik içerisinde ilimizin kalkınması ve gelişmesi için çalışıyoruz. Huzur ve mutluluk içerisinde faaliyet göstermeye de devam edeceğiz. Dolayısıyla, hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanları kadınlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzun bir kez de bu vesile ile bilinmesini istiyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Yoğun programları arasında bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Davut Gül’e, bayan personellerimize, bu organizasyonu düzenleyen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüze, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüze ve sendika temsilcilerimize de teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.   

Son olarak söz alan Sivas Valimiz Davut Gül yaptığı konuşmada; "Bizim kültürümüzde kadının yeri çok belli. Geçmişte de böyleydi, günümüzde de böyle. Kadınlarımıza hiçbir zaman ikinci sınıf insan muamelesi yapılmadı. Ülkemizde, kadınların fırsat eşitliğini yakalayamadığı zamanlar olmuş olabilir. Ama bu sadece kadınlar için değil; erkekler, engelliler ve toplumun başka kesimleri içinde oldu. Bir insanın sadece cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa tabi tutulması da doğru değil ya da ayrıcalığa tabi olması da doğru değil. Hakkaniyet ve adalet içerisinde herkese yapabileceği işin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Son yıllarda kadınların iş hayatında yer alması ile ilgili bir takım olumlu gelişmeler oldu. Doğum izinleri, işe yerleştirmeleri, üst düzey görevlerde yer almaları, siyasi partilerde görev yapmaları ile ilgili önemli gelişmeleri yakından gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatına baktığımızda değerli eşleri hanımefendinin 24 saat yanında olduğunu görüyoruz. Hanımların ikinci sınıf vatandaş olduğu bir yerde, Sayın Cumhurbaşkanımız hanımefendiyi yanında gezdirir mi? Ben kadınlara fırsat verildiğinde her işi layıkıyla yapacaklarına inanıyorum. Kadınların 365 gün baş tacı olduğunu, onların anne olarak, eş olarak, kardeş olarak hak ettikleri muameleye tabi olmaları gerektiğini söylüyorum. Bu organizasyonu yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizi ve ekibi olmak başta olmak üzere, sendikalarımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Kahvaltının ardından Sayın Valimiz Davut Gül ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına bayan çalışanlara çeşitli hediyeler takdim etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 
Sayfa Başı