Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


“Projelerimiz Yatırıma, Yatırımlarımız Hizmete Dönüşüyor”
Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Şube Müdürlerimizle ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Bürosu çalışanları ile olağan değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

Genel Sekreter Yardımcımız Mevlüt Soysal’ında hazır bulunduğu toplantı, Sivas İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının ilk bölümünde, AB ve dış ilişkiler bürosu çalışanları, ‘Doğu Anadolu Projesi (DAP)’, ‘SODES Projeleri’ ile ‘TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’ hakkında sunum yaparak, proje teklifleri üzerinde fikir alışverişinde bulundular.

Teklif edilecek projelerle; şehrimizde istihdam alanları oluşturmak, yoksulluğu azaltmak, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın kendi geçimini temin edecek duruma getirilmesine destek olmak, yaşlı, engelli, kadın ve çocuklar gibi toplumun öncelikli kesimlerinin yaşam standartlarının yükseltilmesini sağlamak hedefleniyor. Genel Sekreterimiz, AB ve dış ilişkiler bürosu tarafından sunulacak olan proje teklifleri ile ilgili olarak şube müdürlerimizin gerekli çalışmaları yapmalarını ve kabul görecek proje teklifleri konusunda destek vermelerini istedi.

Toplantının ikinci bölümünde ise Genel Sekreterimiz ve şube müdürlerimiz, İdaremizin yürüttüğü ve planlanan çalışmalarını masaya yatırarak değerlendirmelerde bulundular. Toplantının ardından konuşan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya; “Kış sezonunu geride bırakmak üzereyiz. Karla mücadele ekiplerimiz kış boyunca gece gündüz demeden yoğun bir çaba sarf ederek vatandaşlarımıza hizmet etmeye gayret gösterdiler. Muhtarlarımıza ve kırsalda yaşayan bütün hemşerilerimize sabırlarından ve iş birliği içindeki çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

2017 yılı iş sezonunda yapılacak olan projelerle ilgili de bilgi veren Genel Sekreterimiz Kaya, “İstihdamı artırmak, standartları üst seviyelere taşımak ve her anlamda şehrimize değer katmak için proje üretmeye ve ürettiğimiz projeleri vatandaşlarımıza kazandırmaya devam edeceğiz. Teknik personelimiz önemli bir performans sergileyerek projelerini olgunlaştırdılar. Bunların bazıları ihale edildi, bazıları ihale sürecinde, birçoğunun ise yer tahsisi yapıldı. Mevsim şartları elverdiği ölçüde İdaremizin genel sloganı haline gelen, ‘Projelerimiz Yatırıma, Yatırımlarımız Hizmete Dönüşüyor’ anlayışını, bu yılda saha da somut bir şekilde sergileyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son olarak, İl Özel İdaresinin potansiyelinin çok yüksek olduğunu, dolayısıyla şehirde özelliklede kırsalda İdaremizden büyük bir beklenti olduğunu sözlerine ekleyen Kaya; “Nitelikli ve tecrübeli bir kadromuz mevcut. Sayın Valimiz Davut Gül’ün önderliğinde, sizlerin isabetli kararları doğrultusunda, 2017 gerçekten iz bırakacak bir yıl olacaktır. Bizler tecrübemizle, yöneten ve yönlendiren irademizle ve tüm personelimizle güçlü bir takımız. Bu takım, Devletimizin sunduğu kaynakları ve imkânları en iyi şekilde kullanacaktır. Azimle ve hassasiyetle, en ücradaki insanımızın bile, hiçbir ayrım gözetmeksizin, yüzünü güldürmeliyiz. Bu kapsamda, her zaman fikirlere, önerilere ve desteğe açığım. Ben demeyeceğiz, ‘BİZ’ diyeceğiz, bireysel değil kurumsal düşüneceğiz.”  diyerek sözlerini tamamladı.


Sayfa Başı