Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


AB Projesi ile Nitelikli Elemanlar Yetiştirildi
Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin başvuru sahipliğini yaptığı ''Genç İstihdamın Desteklenmesi Projesi'' kapsamında eğitimlerini başarı ile tamamlayan 19 resepsiyonist ve 16 servis elemanına sertifikaları, düzenlenen törenle verildi.  

Sertifika törenine; Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan, Zihni Yıldızhan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Genel Sekreter Yardımcılarımız Mevlüt Soysal, Alpaslan Ceyhan, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri İbrahim Turan, Buruciye AŞ. Genel Müdürü Mustafa Altun ve paydaş kurumların temsilcileri ile idaremiz birim müdürleri katıldı.  

Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamın Desteklenmesi Projesi hakkında sunum yaparak bilgi veren Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri İbrahim Turan, proje kapsamında genç işsizlere kapsamlı ve üst seviyede eğitim verildiğini söyledi. 

Projenin amacının işsiz gençlerimizi istihdam etmek olduğunu belirten Turan, "177 gün eğitime katılan kişilere; mesleki ve genel beceri eğitimleri, ileri seviyede İngilizce ile iş başı eğitimleri verildi. Kursiyerlerimiz bu eğitimleri aldıktan sonra nitelikli özelliklere sahip olarak iş bulabilecek." ifadesini kullandı. 

Eğitime katılan kursiyerlere günlük 10 Euro para verildiğini söyleyen Turan "Eğitimler proje ortağımız olan Sivas Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verildi. Resepsiyonist işbaşı eğitimleri Sivas Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda verilirken, servis elemanı işbaşı eğitimleri ise Buruciye A.Ş.’ye bağlı Osman Ağa Konağı’nda gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen hibe programının toplam bütçesi 229 bin 563 Euro’dur. Bu projenin yüzde 10’u Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz, yüzde 90’ını ise Avrupa Birliği’nin katkısı ile hayata geçirildi. Güzel bir eğitim programı ile nitelikli personeller yetiştirerek ilimizin önemli bir ihtiyacına katkı sağladığımızı düşünüyorum. Bu projenin hayata geçmesinde başta tüm paydaşlarımıza, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği personellerimiz ile Sivas Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu personellerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Sayfa Başı