Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


TÜDEMSAŞ, Ülkemizin ve Sivas’ın Önemli Bir Değeri


 

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş.’yi (TÜDEMSAŞ) ziyaret etti.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve meclis başkanı Sedat Özata’yı ilk olarak makamında kabul ederek, şirketin faaliyetleri ve planlanan projeleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra genel sekreterimiz ve meclis başkanı, genel müdür Koçaslan ile birlikte TÜDEMSAŞ bünyesinde bulunan; Üretim ve Onarım Fabrikaları, Kaynak Eğitim Merkezi, Kalite Kontrol Laboratuvarları ve Malzeme Sahalarını gezerek, yapılan faaliyetler hakkında teknik personelden bilgi aldı.  

Gezi ve incelemelerinin ardından bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya; “Geçtiğimiz günlerde, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğümüzün organizesinde Sivas Valimiz Sayın Davut Gül’ün başkanlığında Sivas İl Özel İdaresi encümen toplantı salonunda, Demirağ 2. Organize Sanayii Bölgesinde yatırım yapacak ve halen demiryolu sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri bir araya geldik.  Bu toplantı, ülkemiz ve Sivas adına çok mutlu olduğum, bizlere ümit veren önemli gelişmelere vesile olacak inşallah. Bizlerde bu minvalde, hem TÜDEMSAŞ’ı yerinde görelim hem de genel müdürümüzü ziyaret edelim istedik. Bu toplantının ne kadar doğru ve amacına uygun olduğunu, yapılan işlerin niteliğini TÜDEMSAŞ’ ı gezdiğimizde yapılan çalışmalarda gördük. Hiç şüphe yok ki, TÜDEMSAŞ, ülkemizin ve Sivas’ın bir değeri.  Bu atölyeler, ciddi manada ülke sanayisine ve bölgesel kalkınmaya tecrübe kazandırıyor. Bu tecrübe, inanıyorum ki 2. OSB’de yatırımcılarımıza da önemli katkı sağlayacak. İlimizde yan sanayinin gelişmesi çok önemseniyor. Bu kapsamda, hem şehrimizin potansiyelini değerlendirmek hem de istihdama nitelikli işgücü olarak katkı sunmak için çok önemli adımlar atılıyor. Bu adımların atılmasında ve bu projelerin ilimize kazandırılmasında bizleri cesaretlendiren Sayın Bakanımıza, gecesini gündüzüne katarak emek veren Sayın Valimiz Sayın Davut Gül’e, milletvekillerimize, bürokratlarımıza, iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyor, ev sahipliğinden dolayı genel müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi.   


Sayfa Başı