Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İlçelerde Yapılan Çalışmalar Yerinde İncelendi


 

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata, Hafik ve Zara ilçelerinde gezi ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak Hafik Gölü’ne giden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, İlçe Kaymakamı İdris Arslan, Hafik Belediye Başkanı Mitat İlhan, Hafik İl Genel Meclis Üyesi Osman Budak ile bir araya geldi. Genel Sekreterimiz Kaya ve berberindekiler Sivas İl Özel İdaresi, Hafik Kaymakamlığı ve Hafik Belediyesinin birlikte hayata geçirecekleri ‘Hafik Gölü Çevre Düzenlemesi Projesi’ hakkında görüştüler. Daha sonra Genel Sekterimiz Kaya ve beraberindeki heyet, kuşları ve doğal güzellikleri ile ilimiz turizmine kazandırılacak olan Hafik Gölü’nün buz tutan yüzeyinde incelemelerde bulundular.

Hafik Gölü’nde yapılan incelemelerinin ardından Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve il genel meclis başkanı Hafik Belediyesini ziyaret etti. Daha sonra Hafik Kaymakamlığına geçen Genel Sekreterimiz Kaya, Hafik Kaymakamlığına atanan İdris Arslan’a yeni görevinde başarılar diledi. Genel Sekreterimiz ve il genel meclis başkanı, kaymakamlık ziyaretlerinin ardından Hafik İlçe Özel İdare Bakımevine geçerek İdaremiz ilçe personelleri ile görüştüler. Genel Sekreterimiz, Hafik ilçesi kırsalında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, personellerimize karla mücadele de ortaya koydukları performans için teşekkür etti. 

Hafik ilçe ziyaretlerinin ardından Zara ilçesine geçen Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve il genel meclis başkanı Sedat Özata ilk olarak; İçişleri Bakanlığınca finansa edilen İdaremiz tarafından da iş ve işlemleri yürütülerek ilçenin sivil mimari dokusu dikkate alınarak tamamlanan Zara Hükümet Konağında ilçe kaymakamını ziyaret etti. Zara ilçe kaymakamlığına atanan Yunus Kızılgüneş’e yeni görevinde başarılar dileyen Genel Sekreterimiz Kaya,  il özel idaresince 2016 yılında birçok yatırımın Zara’da hayata geçirildiğini ifade ederek, 2017 yılında da hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade etti. İlçe kaymakamlığı ziyaretinin ardından Zara Belediyesine geçen Genel Sekreterimiz Kaya ve meclis başkanı Özata, 21. ve 22. dönem Zara ilçesi il genel meclisi üyeliği de yapmış olan başkan Ahmet Pala ve Zara il genel meclis üyesi Nihat Güler ile bir araya geldi. Sıcak ve samimi bir sohbetin ardından Zara Belediyesi tarafından yaptırılan belediye kültür merkezi ile belediye hizmet binasını gezen Genel Sekreterimiz Kaya, yeni hizmet binasında belediyenin hizmetlerinin daha iyi gerçekleştirileceğini ifade ederek, “Yeni kültür merkezi birçok organizasyon yapılacağı bir mekân olarak tasarlanmış. Yeni kültür merkezi ve belediye hizmet binasının Zara ilçemize hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçen belediye başkanımız Ahmet Pala’ya teşekkür ediyorum.” dedi. 

Belediye ziyaretinin ardından Genel Sekreterimiz Kaya ve beraberindekiler, Zara ilçesinde yapımı devam eden 16 derslikli Mehmet Akif Ersoy İlk Okulunu inceledi. Daha sonra yeni yapılan Zara İlçe Özel İdare Bakımevine geçen heyet, burada ilçe personelimizle bir süre sohbet etti.

İlçe ziyaretlerinin ardından genel bir değerlendirmede bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Sivas'ın lokomotif kurumu olan Sivas İl Özel İdaresinin kurumlar arası diyaloğu her zaman ön planda tuttuğunu söyledi. İlçe kaymakamlıkları ile sık sık bir araya gelerek çalışmaları değerlendireceklerini kaydeden Kaya, "Kırsalda faaliyet gösteren personellerimize teşekkür ediyorum. İl özel idaresi olarak çalışanlarımızın karşılaştıkları sorunları çözmek bizim görevimiz.  İlçelerde faaliyet gösteren personellerimiz idaremizin görünen yüzüdür.  Sivas İl Özel İdaresinin idarecileri ve karar merciinde olan bizleri vatandaşlarımız tanımayabilir. Ancak sizler sürekli bir aradasınız. Sizlerin güler yüzü, idaremizin güler yüzü olacaktır. Sizlerin gayreti idaremizin gayretidir. Bizim personellerimizden istediğimiz, bu anlayış ile vatandaşlarımıza hizmet götürmelerini istiyoruz. Kaymakamlarımızda idaremizin uygulamış olduğu çalışmaları takip ederek bizlere ciddi katkı sundu. Sivas İl Özel İdaresi adına ilçe kaymakamlarımıza gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah 2017 yılında da diyaloğumuz ve hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecek." diye konuştu. 


Sayfa Başı