Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Yıldız Büyük Organizasyonlara Ev Sahipliği Yapıyor

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi bir yandan kış sezonunu dolu dolu geçirirken diğer yandan da büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde “Valilik Kupası” ve “Cumhuriyet Üniversitesi Kayak Yarışları”nda misafirlerini ağırlayan Yıldız Dağı, hafta sonu ise Sivas Belediyesi tarafından 15 Temmuz anısına düzenlenen kış etkinlikleri kapsamında ‘Halk Günü’ne ev sahipliği yaptı.

Sivas Belediyesi tarafından gerçekleştirilen halk gününe Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın,  İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan ile Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer ve Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler de katıldı. 

Şehir merkezinden sabahın erken saatlerinden itibaren otobüslerle kayak merkezine binlerce vatandaş götürüldü. Sivas Belediyesi, Yıldız Dağı’nda 17 otobüsle taşıdığı yaklaşık 3000 kişiyi ağırladı. Gelen vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunan heyet, daha sonra Yıldız Dağı’nın zirvesine çıktı. 

Birbirlerine çok yakın iki il olan Sivas ve Tokat arasında önemli bir bağ olması beklenen Yıldız Dağı’nın gelişimine katkı sunmak için Tokat’tan gelen heyet adına konuşan Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, “Tokat ile Sivas aynı coğrafyada bulunan şehirler. Tokat’ta yaşayan çok sayıda Sivaslı vatandaşımız var. Birçok Sivaslı ile ticari ilişkimiz var. Hısım olmuşuz. Şimdi de Tokat’a çok yakın olan Sivas'ın parlayan yıldızı olan Yıldız Dağı’nın gelişimine katkı yapmak istiyoruz. Bugün bunun için buradayız. Bu tesislerin yapımında emeği geçenleri kutluyorum ve Tokatlı vatandaşlarımızı da bu güzel tesislere davet ediyorum.” dedi.

Programda söz alan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Burada Tokat’tan gelen misafirlerimizi ağırlamaktan mutluyuz. Ben bu bölgeye ilk geldiğimde yol yoktu bir yerden geçsek diğer yanda kalıyorduk, o dönem İl genel meclis üyeliğine adaydım. Bu gün burada Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi kuruldu bu bölgenin gelişmesi için büyük katkı yapacak her geçen gün bu alanı geliştirecek yollar yapılıyor. Yeni yollar açılacak Sıcak Çermik termal tesisleri ile bağlantısı kurulduğunda daha farklı bir yapıda olacak, yaz mevsimiyle birlikte Yıldız Dağı'nın gelişimine yönelik ek çalışmalar yapılacak. Bunlar çok önemli hamleler her geçen gün gelişen ve değişen bir yapıya kavuşuyoruz. Bu noktada sizlerde burada yaşadıklarınızı, gördüklerinizi gittiğiniz her yere aktarın ki bu tesislerden herkes haberdar olsun, faydalanabilsin.” ifadesini kullandı.

Halk günü münasebetiyle düzenlenen kayak yarışlarının startını zirveden veren heyet, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Ayrıca günün anısına yapılan kar güreşleri de pehlivanlar şehir olan Sivas’ta büyük ilgi gördü.


İlgili Dosya(lar): Bilgisayarınıza indirmek için klikleyinSayfa Başı