Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


2017 Yılının İlk Toplantısı Gerçekleştirildi
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve merkez birim müdürlerimiz, 2016 yılında tamamlanan çalışmaların genel değerlendirilmesi ve 2017 yılında yapılması planlanan projeleri görüşmek üzere bir araya geldi. İdaremiz il encümen salonunda gerçekleştirilen toplantıda Genel Sekreter Yardımcılarımız Mevlüt Soysal ile Alpaslan Ceyhan da hazır bulundu.

Toplantıda birim müdürlerimiz, Genel Sekreterimiz Kaya’ya yapılan bir yıllık çalışmalar hakkında bilgi verirken, birimler ve ilçeler arasında koordinasyonla sağlanan çalışmalar ile ilgili de değerlendirme yapıldı. İdare tarafından yürütülen işlerin takibi ve değerlendirilmesi açısından 2017 yılının ilk toplantısını yapan Genel Sekreterimiz Kaya, yatırım programı kapsamında yapılması gereken çalışmaları ve uygulanacak yöntemleri masaya yatırdı.  

İdaremizin görev ve sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiğini ve hizmetlerin ilimizin her yerine, zamanında götürülmesi için gayret gösterdiklerini vurgulayan Genel Sekreterimiz Nebi Kaya, 2016 yılının kurum olarak oldukça verimli geçtiğini belirterek "2016 yılında gösterdiğiniz başarılı çalışmalar ve hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 2016 yılı içerisinde yoğun bir iş süreci geçirdik. İdaremiz adına sorunsuz ve verimli güzel bir yıl oldu. Geniş bir aileyiz, büyük bir takımız. Bu ailenin ekip liderleri, takım kaptanları da sizlersiniz” dedi.

Mahalli müşterek ihtiyaçların çözümünde vatandaş odaklı, sonuca yönelik, hesap verebilir, şeffaf bir yönetim anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet götürmenin çabası içinde olunması gerektiğini vurgulayan Kaya, “Hizmetlerden faydalanan kişilerin memnuniyetini artırmak ve etkinliğimizi güçlendirmek temel hedefimizdir" diye konuştu.

Yeni yılda da verimli çalışmalar ortaya koymak, yeni projeler üretmek, ilimize yeni yatırımlar kazandırmak için hep birlikte çalışacaklarını vurgulayan Kaya, “Yeni yılda ilimizdeki yoğun kar yağışının ardından ekiplerimiz kapanan köy yollarını açmak için sahada yoğun bir çalışma gösteriyorlar. 2017 yılının en etkin şekilde geçmesi için hangi adımların atılması gerektiğini düşünmek, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi israf etmeden doğru kararlar almak durumundayız. Kurum personelimizle mesai mefhumu gözetmeksizin, özveriyle yaptığımız çalışmaların, ilimiz adına değerli projelerin hızlı ve zamanında, en sağlıklı şekilde yapılması gerekmektedir. Kamu kaynaklarının rantabl şekilde kullanılması, İdaremiz adına mutluluk vericidir. Ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın bütün güzelliklerine ve imkânlarına sahip Sivas'ımızı idare olarak 2017 yılında da yapacağımız çalışmalarla daha iyi noktalara taşımak istiyoruz. Hedeflerimizden vazgeçmeden, sorunlara çözüm üreterek, engelleri aşarak yolumuza devam etmenin ve bunların yanı sıra yeni hedefler ortaya koymanın mutluluğunu ve gururunu taşıyoruz, taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yönünde bizlere yol gösterici olan, bizleri destekleyen, bizlerle birlikte hareket eden, yoğun mesai harcayan, zamanını, ilgisini ve desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Davut Gül olmak üzere, il genel meclisimize ve herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  

Daha sonra birim müdürlerimiz, genel iş ve işlemler, personel durumları, mali durumları ve 2017 yılında birimlerince sürdürülen projeler ile ilgili Genel Sekreterimiz Kaya’ya bilgi verdi.

Toplantı, dilek ve temenniler ile son buldu.
Sayfa Başı