Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir
Sivas Valiliğimiz öncülüğünde Sivas İl Özel İdaremiz koordinesinde gerçekleştirilen, 5. Sivas Kitap Günleri’nde toplanan kitaplar, Yıldızeli Şeyh Halil İlk ve Ortaokuluna kütüphane olarak kazandırıldı.

Daha önce Sivas merkeze bağlı Kayadibi İlk-Ortaokulunda oluşturulan kütüphaneye bir yenisi daha eklendi. 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 97. Yıldönümü Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 7 gün süren 5. Sivas Kitap Günleri’nde kitap kumbarasına vatandaşlarımızın bağışladığı ve daha sonra İdaremiz personellerinin de destek sağladığı kitaplar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz koordinesinde toplanarak, Yıldızeli ilçesi Şeyh Halil İlk ve Ortaokulunda kütüphaneye dönüştü. 

Okullarının kütüphaneye kavuştuğu için mutlu olduklarını dile getiren Şeyh Halil İlk/Ortaokul Müdürü Murat Yalçın; “Şeyh Halil İlk ve Ortaokulu olarak çok mutluyuz. Çünkü daha önce olmayan kütüphanemiz bugün faaliyete geçti. Bu kütüphaneyi okulumuza kazandıran Sivas İl Özel İdaresine ve Sivas İl Genel Meclisi Milli Eğitim Komisyonuna ve bu kitapları öğrencilerimizle buluşturan kitapseverlere, okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz kütüphaneyi aktif olarak kullanacaklar. Okulumuz, 5 köyün öğrencilerinin taşındığı taşıma merkezi olması sebebiyle öğrenci yoğunluğu olan bir okul. Taşınan öğrencilerimiz öğle arası yemeklerini yedikten sonra yapacak çokta faaliyetleri yoktu. Ama şimdi hem kütüphanemizde kitaplarını okuyabilecekler, hem de bağışlanan hazırlık kitapları ile TEOG sınavlarına hazırlanacaklar ve inanıyorum ki daha başarılı olacaklar.” dedi.   

Sivas İl Genel Meclisi Milli Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcısı Ziayeddin Mat’da yaptığı değerlendirmede; “Milli Eğitim Komisyonu olarak, bir taraftan ilimizde eğitimin fiziki altyapısını güçlendirmeye çalışırken bir yandan da böyle sosyal içeriği olan işlerde yer almak bizleri mutlu ediyor. Okulumuz yeni yapılmıştı ama bir kütüphaneden yoksundu. Sivas İl Özel İdaremiz hem raflarıyla hem de kitapları ile çocuklarımıza çok önemli bir hizmet getirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.    

Köy okullarında kütüphane oluşturmanın, imkânları sınırlı olan köy çocuklarını çeşitliliği olan kitaplarla buluşturmanın anlamlı olduğunu dile getiren Sivas İl Özel İdaresi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz İbrahim Uçar; "Sivas Valiliğimiz öncülüğünde Sivas İl Özel İdaresi koordinesinde gerçekleştirilen 5.Kitap Günleri'nde oluşturduğumuz kumbaralar bugün burada anlamlı bir etkinliğe dönüştü. Öncelikle toplanan kitapların ayrıştırılmasını, çeşitlendirilmesini ve içerik itibariyle de zenginleştirilmesini sağladık. Bu kapsamda, etkinlik süresince bağışlanan kitaplarımıza ek olarak, daha sonra personellerimizi de bu kitap bağışına dâhil ettik. Hedeflediğimiz kitap sayısına ulaşınca da en uygun köy okulumuzu belirlememiz gerekiyordu. Meclis milli eğitim komisyonumuzda en uygun okulun belirlenmesinde bizlere yardımcı oldular. Şeyh Halil İlk ve Orta Okulu hem fiziki şartları hem de 5 köyün öğrencilerinin taşımalı eğitim görmesi hasebiyle öğrenci yoğunluğu olan bir okul, dolayısıyla bu kütüphanenin ve kitapların burada istenilen amaca hizmet edeceğine inanıyoruz” dedi.

Köy çocuklarının kütüphaneyle ve kitaplarla buluşma sevinçlerine ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Uçar; İl Özel İdaresi olarak ümidimiz odur ki, her yıl kitap günleri bir köyümüze kütüphane kazandıracak. Köylerimizde eğitim gören çocuklarımızda inşallah bu vesileyle kitaplarla daha çok haşır neşir olacaklar. İstedikleri kaynaklara ve çeşitliliği olan kitaplara kendi okullarında ulaşabilecekler.  Bu imkânlar ile kitap okuma alışkanlığını pekiştirecekler. Bu kapsamda emeği geçen herkese, tüm kitapseverlere ve kitap bağışlayanlara teşekkür ediyoruz." dedi.

Sayfa Başı