Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İl Genel Meclisi Ocak Ayı Toplantıları Sona ErdiSivas İl Genel Meclisi ocak ayı toplantıları sona erdi. Meclis Başkanı Sedat Özata ve meclis birinci başkan vekili Ferhat Ünsal başkanlığında yapılan ve beş gün süren toplantılarda birçok gündem maddesi ele alındı. Aralık ayı meclis karar özetleri ile encümen karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantılarda; meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek karara bağlandı. 

Meclis toplantılarında, okul onarımlarının yapılması ve Sivas İl Özel İdaresi makine parkındaki iş makinelerinin yenilmesi ve silindir alınması için Plan ve Bütçe Komisyonunca hazırlanan rapor değerlendirildi. 

Diğer yandan Meclis, köy yollarının dik ve virajlı olan kısımları için İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporu, değerlendirilmek üzere il özel idaresine gönderdi. Ayrıca, Sivas İl Özel İdaresi tarafından ilimizin tarım ve hayvancılığına kazandırılan Et Entegre Tesislerinin üzerinde yer alan taşınmazların Et ve Süt Kurumuna devir edilmesine karar verildi. 

Ayrıca, Denetim Komisyonu seçimleri yapıldı. Sivas İl Özel İdaresinin gelir ve giderleri ile hesap işlemlerinin denetlenmesi için oluşturulan komisyonuna; il genel meclis üyelerinden Ersin Özkan, Mustafa Yıldırım, Müslüm Samyeli, Yılmaz Atmaca, Ziyaeddin Mat seçildi. Son olarak il genel meclisinde; 2017 yılı faaliyetleri için il ve ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları mütevelli heyetinde görev alacaklar belirlendi.
Sayfa Başı