Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


2017 Yılının İlk Genel Meclis Toplantısı Başladı
İl Genel Meclis Ocak ayı toplantıları Sedat Özata başkanlığında başladı. Meclisinin ilk oturumunda 2016 yılı Aralık ayı il genel meclis karar özetleri ile encümen kararları okundu. Meclis Başkanı Sedat Özata, 5 gün sürecek birleşimlerde birçok gündem maddesinin ele alınacağını ifade ederek, toplantıların başarılı geçmesi temennisinde bulundu. 

İl Genel Meclisinin Ocak ayı toplantılarının ilk birleşimine Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Altınyayla İlçe Belediye Başkanı Necmettin Mermer ile Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu katıldı.

Meclis toplantılarının ilk oturumunda siyasi parti gruplarının başkan vekilleri yeni yılın hayırlara vesile olmasını temenni ederek, ülkemizde şiddet ve terör olaylarının yaşanmadığı bir yıl olmasını istediler.  

Daha sonra Sivas milletvekili Hilmi Bilgin İl Genel Meclisinde bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Bilgin konuşmasında; “2017 yılının il genel meclisi toplantılarımızın hayırlı olmasını diliyorum. İl genel meclis üyelerimiz ve biz milletvekilleri olarak aziz milletimizden oy alarak hizmet vermek için çalışıyoruz. Önemli olan halkımızın duasını alacak hizmetler yapmak. Sivas’ın kalkınması ve gelişmesi için faaliyet göstermektir. Ortak akılla ve istişare ederek hareket ediyoruz. Sivas’a değer katan birçok yatırımı il genel meclisimiz ve Sivas İl Özel İdaremiz birlikte hayata geçirdi.  Sivas’ın tarım ve hayvancılığına katkı değer sağlayacak Et Entegre Tesisini siz değerli meclis üyelerimiz ve il özel idaremiz personellerinin gayretleri ile ortaya çıktı.  Ayrıca ülkemizin önemli bir değeri olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ilimize kazandırıldı. Bu tesislerin ilimize kazandırılmasında başta Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, sayın valilerimize, genel sekreterlerimize, il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Sivas İl Özel İdaresi kırsal altyapının güçlendirilmesi amacıyla büyük hizmetler gerçekleştirildi. Sivas İl Özel İdaresinin 2017 yılı bütçesini en iyi şekilde değerlendireceğini biliyoruz. Bizim görevimiz Sivas İl Özel İdaresine daha fazla kaynak aktarmaktır.” dedi.   Sayfa Başı