Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Yıldız, Valilik Kayak Yarışmasına Ev Sahipliği Yaptı
Ülkemizin önemli kayak merkezleri arasında yer alan ilimizde kayak sporu kültürünün oluşmasında önemli bir yere sahip Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi 2. Valilik Kayak yarışmalarına ev sahipliği yaptı.  

Yoğun ilgi gören ve çok sayıda sporcunun yarıştığı 'Valilik Kayak Yarışması' programına Valimiz Davut Gül,  İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sinan Şen, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata,  il protokolü ve çok sayıda sporcu ile vatandaş katıldı.   

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde düzenlenen yarışlar; kayaklı koşu, alp ve kuzey disiplini ile snowboard dallarında yapıldı. Yarışlara, 14 kategoride 110 sporcu katıldı. İlimizde kayak sporunu geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren sporcuların ödüllerini ve madalyalarını Valimiz Davut Gül ve programa katılan il protokolü taktim etti.

Programın sonunda bir konuşma yapan Valimiz Gül, ikincisi düzenlenen yarışlarda dereceye giren sporcuları kutladı. Yarışan sporcuların önemli bir kısmının geçen yıl Yıldız Dağı’nda açılan kurslarda yetiştiğini ifade eden Gül, “İnşallah bu sene de ilimizdeki öğrencilerimiz içerisinden 2 bin 58 kişi yarıyıl tatilinde kayak eğitimi alacak. Kurs sonrası önümüzdeki süreçlerde yetenekli olanların ve isteyenlerin bu tür müsabakalara katılmalarını arzu ediyoruz. Bu tesis burada bu hizmeti verdiği müddetçe ve eğitimlerimiz, yarışmalarımız devam ettiği sürece Sivas’ta kayak altyapısı oluşacaktır. Belki 5-10 sene sonra Sivaslı sporcularımız uluslararası yarışmalarda, olimpiyatlarda madalyalar alacaktır. Sivas’ta bunun altyapısının olduğunu görüyoruz. Fiziki altyapıda bu vesile ile hazırlanıyor.” ifadelerini kullandı.
Sayfa Başı