Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Karla Mücadele Çalışmalarında Durmak Yok!
Sivas İl Özel İdaresi karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl genelinde etkisini gösteren kar yağışının ardından ulaşıma kapalı bulunan köy yollarının açılması için Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz karla mücadele ekipleri, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 

Bu kapsamda, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz İsmail Güner, Yakupoğlan köyü ile Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi arasındaki yolda sürdürülen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyerek karla mücadelede görevli personellerden bilgi aldı.

Kırsalda ağır kış şartlarının hâkim olmaya başladığı ilimizde, köy yollarının ulaşıma açılması için çalıştıklarını belirten Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün karla mücadele çalışmalarını yerinde incelemek, hem de arkadaşlarımıza hal hatır sormak üzere buradayız. Yoğun emek gösteren personellerimize görevleri başında teşekkür etmek üzere köylerimizi geziyoruz. Görüldüğü üzere yoğun bir şekilde kar yağışı devam ediyor. 1700 yerleşim biriminde 7600 km yol ağında ekiplerimiz fedakâr bir şekilde, gece gündüz hizmet vermeye çalışıyorlar. Personellerimize ve kırsalda yaşayan hemşerilerimize sabırlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Karşılıklı iyi niyet ile çalışmalarımız devam ediyor. Bugün itibariyle 133 köyümüz ulaşıma kapalıydı. Bunların yarısı Gürün ilçesindeydi. İlçelerde kaymakamlarımızın gözetiminde çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bugüne kadar 11000 km yol açıldı. Burada sadece bizim mücadele etmemiz yeterli değil. Bununla beraber vatandaşlarımızdan kış lastiği olmadan hatta zincirlerini yanlarında bulundurmadan yola çıkmamalarını istirham ediyoruz. Yollarda kimi zaman buzlanma kimi zaman sürgün oluyor. Sürücülerimizden takip mesafelerini ayarlamalarını, hızlarına dikkat etmelerini, kış şartlarına uygun bir şekilde yola çıkmalarını istiyoruz. Yapılan yol açma çalışmalarında hastalık, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim yapılan köy yollarına öncelik veren ekiplerimiz, birçok vakaya anında müdahale ederek köy yollarını kısa sürede ulaşıma açıyor. Bizlere gösterdikleri destek için tüm Sivaslı hemşerilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Sivaslılar adına hem Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz karla mücadele ekiplerimize hem de bağlantılı yollardan dolayı Sivas Karayolları 16. Bölge Müdürlüğümüz ekiplerine bu özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Ayrıca, hem turizm bölgesi hem de bu hafta sonu Valilik Yarışlarının yapılacak olmasından dolayı ekiplerimiz Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile Sivas arasında yoğun bir mesai yapıyor. Kayak severlerin yollarda sıkıntı yaşamaması için mobil ekipler sürekli tuzlama yaparak yoğun kış şartlarında herkesin tesislerden daha güvenli faydalanmasını sağlıyor.
Sayfa Başı