Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Yıldız Dağı’nda Meşaleler Eşliğinde Teröre Tepki
Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde düzenlenen gece etkinliğinde, yaklaşık 50 sporcu ve Valimiz Davut Gül, Yıldız Dağı'ndan meşaleli iniş gerçekleştirerek teröre tepki gösterdi.

Sporcular ayrıca üzerinde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" yazan pankartla ve açtıkları Türk bayraklarıyla son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetledi.

Valimiz Gül, kayak gösterisi sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Yıldız Dağı Kayak Tesislerinde gece kayağına katılarak, farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Burada özellikle geçen yıl çevre köylerden yetiştirilen genç sporcuların bir gösteri sunduğunu belirten Gül, "Sporcularımız Türk bayrakları açarak ve üzerinde 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez' yazılı pankartla meşaleler eşliğinde kayak gösterisi sunarak ve terörü lanetlediler." dedi.

Valimiz Davut Gül, pistin çok güzel olduğunu ve Türkiye'nin en iyi kayak pistlerinden biri olduğunu dile getirerek, "Kar kalitesi, pist güvenliği ve organizasyon çok güzel. Fiyat açısından da çok iyi. Yıldız Dağı Kayak Tesisleri, Türkiye'deki ilk 5 kayak tesisinin içinde yer alacak. İddialıyız, çünkü hem en yenisi hem en kalitelisi hem de en ucuzu olması sebebiyle en iyisi." diye konuştu.

Sivas İl Özel İdaresinin, Buruciye A.Ş.’nin yaptığı bu hizmetin Sivaslılar için olağanüstü bir hizmet olduğunu aktaran Gül, şunları kaydetti: "İnşallah her geçen gün biraz daha geliştireceğiz, özellikle yatak kapasitesini artıracağız. İnsanlar buraya gelirken şundan emin olsunlar en kaliteli karı görecekler, en güvenli kayağı yapacaklar, en uygun fiyatı burada görecekler. Çünkü bizim kâr etme gibi bir amacımız yok. Burası tamamen hizmet amaçlı yapılan bir tesis. Nasıl Sivas merkezdeki kamuya ait spor salonlarından, havuzlardan ve futbol sahalarından böyle bir beklentimiz yoksa buradan da böyle bir beklentimiz yok. Amacımız Sivas'ı Sivaslıyı kayakla tanıştırmak, buluşturmak. Bu alanda iddialı sporcular yetiştirmek. Bunu yaparken de özellikle çevre illerimiz Ordu, Tokat, Amasya, Samsun, Malatya hatta Kayseri'den gelen misafirlerimiz oluyor, tesislerimizi kullananlardan bu memnuniyeti görüyoruz."

Gece etkinliğinin sonunda Valimiz Davut Gül, sporcular ve basın mensuplarıyla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.


Sayfa Başı