Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Muhtarlarla 2’nci Buluşma Gerçekleştirildi
Sivas Valiliğimiz İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından merkez ve merkeze bağlı köy muhtarlarının sorunlarının dinlenmesi amacıyla düzenlenen muhtarlar toplantısının ikincisi düzenlendi.

Sıcak Çermik Kaplıcalarında düzenlenen toplantının ilk bölümünde Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, muhtarların talep ve sorunlarını dinleyerek, ilgili birim müdürlerimizin de iştiraki ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

İL PROTOKOLÜ TAM KADRO


Toplantının ikinci bölümüne ise, Valimiz Davut Gül, Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk, Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Emniyet Müdürü Turan Aksoy, bölge, il ve daire müdürleri, merkez meclis üyeleri ile çok sayıda muhtar da katıldı.

EKSİKLER HEP BERABER GİDERİLECEK


Programda konuşan Valimiz Gül, Sivas'ın potansiyeli olan bir il olduğunu belirterek, "3 sene sonra ne yapacağımızı, şimdiki eksiğimizin ne olduğunu ve neleri başarmamız gerektiğini sivil toplum kuruluşlarıyla muhtarlarımızla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla, milletvekillerimizle, bakanlarımızla, Başbakanımızla, Cumhurbaşkanımızla bilmemiz lazım. Bizim devamlı pedal çevirmemiz lazım. İleriye doğru gitmemiz lazım" dedi.

Sivas'ta şimdiye kadar 2 milyon 700 bin m² parke taşı döşendiğini kaydeden Gül, milletvekilleri ve bakanla yaptıkları görüşmede 2017 yılı içerisinde köylere 1 milyon m² parke döşemeyi hedeflediklerini söyledi.

VATANDAŞLARIMIZIN YÜZÜ GÜLECEK


Başbakanımız Binali Yıldırım'ın köylerde sıcak asfalt yapılması için talimat verdiğini söyleyen Gül, sözlerine şöyle devam etti, "İnşallah ilk defa Sivas'ta köylerde sıcak asfalt yapacağız ve bunu merkezde başlatacağız. 25 kilometrelik bir yer var. Ekonomik imkânlarımız el verdiği ölçüde bu sıcak asfalt yapılmaya devam edilecek. Sivas'ta ki muhtarlarımızın heyecanını biliyorum. Hepinizin vatandaşlarımıza daha çok hizmet etmeyi istediğini görüyorum. Bizler de kamu görevlileri olarak tıpkı sizler gibi vatandaşların hizmetkârı olmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın yüzünü biraz daha güldürmüş olursak görevimizi yapmış olacağız"

TERÖR SONA ERECEK


Terör konusuna da değinen Gül, terörle mücadelenin tüm hızıyla devam ettiğini belirterek teröristlerin son çırpınışları yaşadıklarını kaydetti.

Gül, devletimizin terörle ilgili tarihinin en önemli kararlarını aldığını belirterek, "Milletin iradesi de had safhada. Sizler gibi şehit ailelerimiz, gazilerimiz, emniyet ve silahlı kuvvetlerimiz herkes de şu kararlılık var ‘Devlet; terörle, teröristler ile mücadele etsin. Bunun bedeli ne ise millet olarak ödemeye hazırız. Çünkü bizim gidecek başka yerimiz yok’ Bizim buralardan ne vazgeçme ne de başka milletler gibi gitme şansımız var. Bu toprakları namus bildik, vatan bildik. Bu ölçüde devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

MUHTARLAR ÖNCÜLÜK ETMELİ


Son yıllarda ilimize birçok yatırım kazandırıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Sami Aydın ise sanayileşme ve istihdam alanında Sivas'ın büyük ilerleme kaydettiğini söyleyerek Sivas'ın ciddi miktarda yatırım aldığını ifade etti.

Aydın, konuşmasına şöyle devam etti, "Sivas'ta önümüzdeki süreçte bu yatırımlara ilave olarak daha stratejik ve daha büyük yatırımların yapılacağı bir gerçek. Burada devlet üzerine düşeni yapıyor. Ancak bizlerin de burada ciddi sorumluluk alması gerekiyor" dedi.

Yıllar boyunca geleneksel tarım ve hayvancılık yöntemlerinin kullanıldığını söyleyen Aydın, günümüzde modern yöntemlerle tarım ve hayvancılıktan daha fazla verim alabilmek için seçilmiş kişiler olan muhtarlarımızın köylerdeki vatandaşlarımıza öncülük etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

HAYVANCILIĞA DESTEK


Konuşmasında ilimizde gerçekleştirilen yatırımlarla alakalı değerlendirmelerde bulunan Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk da Sivas'ın hayvancılık sektöründeki durumu hakkında grafikler eşliğinde bilgiler vererek katılımcılara gerçekleştirilen yasal ve bürokratik çalışmalardan bahsetti.

Soluk, mera hayvancılığında devletin yüzde 30 hibe verdiğini ve Sivas'ın bundan faydalanacak iller arasında olduğunu söyledi. 32 ilde 500 başa kadar damızlık düve üreten çiftçiye devletin yüzde 50 hibe vereceğini söyleyen Soluk, yine bu imkândan Sivaslı çiftçinin de faydalanacağını kaydetti.

Toplantı, muhtarlara katılım belgesini verilmesi ile sona erdi.

Sayfa Başı