Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


İl Özel İdaresi Afete Hazır
Sivas İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Sivil Savunma Amirliğinin koordinesinde, afetlere hazırlıksız yakalanmamak için 81 ilde başlatılan “Afete Hazır Türkiye Projesi” kapsamında, Sivas Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünde görevli uzman personeller kurumumuz personellerine; deprem, afetler, yangın ve KBRN (kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer riskler) konularında farkındalık eğitimi verdi. 

İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitimlerde personellerimize ilk olarak deprem ve ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesinde ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar anlatıldı. 

Daha sonra idaremiz çalışanlarına;  KBRN (kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer riskler) konusunda bilgiler verildi. Ayrıca, KBRN maddelerinin tespit ve teşhisinde kullanılan araç, gereç ve malzemeleri tanıtmak ve kullanım becerisi geliştirerek doğru hareket tarzını kazandırmak, KBRN maddelerinin temizlenmesi ile olay yerinde yapılacak hareket tarzlarının kazandırılması eğitimleri verildi.

Son olarak kurumumuz personellerimize yanma ve yangın bilgisi, müdahalede kullanılan araç, gereç ve yöntemler, hafif kurtarma becerileri ile trafik kazaları gibi acil durumlara müdahale becerilerinin geliştirilmesi konularında bilgiler aktarıldı.


Sayfa Başı