Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


2016 Yılında Kırsal Altyapıda Büyük Başarı Sağlandı
Sivas İl Özel İdaresi, kırsal altyapı çalışmaları kapsamında 2016 yılında çok sayıda önemli projeyi hayata geçirdi. İdaremiz Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yatırım programı kapsamında il genelinde 336 adet proje tamamlayarak, 26,500.127,00.-TL harcama gerçekleştirdi. 

Kırsalda yol ağının daha modern hale getirilmesi, yolların kalite ve standartlarının iyileştirilmesi ve halkın daha sağlıklı ulaşım imkânına kavuşması amacıyla önemli hizmetler yürüten Sivas İl Özel İdaresi köy yollarının iyileştirilmesi için 395 km stabilize onarım, 313 km birinci kat asfalt ve 874 km asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Vatandaşların rahat ve kolay ulaşım gerçekleştirmeleri amacıyla 1 adet yeni köprü ve 1 adet köprü onarımı ile 36 adet sanat yapısı (menfez) inşa edilirken, çok sayıda köye toplam 290.833 m² köy içi kilitli parke taşı ve 15024 adet trafik işaret ile köy isim levhalarının yapımı gerçekleştirildi.  

Sivas İl Özel İdaresinin 2016 yılında önemli işler gerçekleştirdiğini, kırsalda yoğun ve etkin çalışmalar ortaya konduğunu dile getiren Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya;  “Kurum olarak vatandaşımızın memnuniyetini göz önüne alarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 2016 yılı çok başarılı bir yıl oldu. Bilindiği gibi bende yılın son çeyreğinde bu büyük aileye genel sekreter olarak katıldım. Gördüm ki, yol ağı çok geniş ve potansiyeli çok yüksek olan ilimizde ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksin sahada aktif olarak görev yapıyorlar. Bu çalışmaların ortaya konması önemli bir destek ve ciddi bir kaynak gerektiriyor. Bu kapsamda, bizlere her konuda yardımcı olan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz başta olmak üzere Valimiz Sayın Davut Gül’e, milletvekillerimize, il genel meclisimize ve idaremiz personeline teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Sayfa Başı