Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Sivas’ın Yıldızı Yeni Sezona Hazır
İlimizin parlayan değeri Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde, yeni sezonda vatandaşlarımıza ve kayak severlere hizmet vermek için çalışmalar tamamlandı.

Yapılan çalışmaları yerinde incelemek için Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve Sivas İl Genel Meclisi Başkanımız Sedat Özata, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ni gezdi. İnceleme gezisine Buruciye A.Ş Genel Müdürü Mustafa Altun ile idaremiz teknik personelleri katıldı.

Çalışmaların son durumu hakkında bir açıklama yapan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Sivas’ın parlayan yıldızı, Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’nde yeni sezon için yapılan hazırlıkları yerinde inceledik. Merkezimizde 20 teknik personel olmak üzere toplam 100 kişi ile yeni sezon hazırlıklarını tamamlayarak, Sivas’tan ve şehir dışından gelecek kayak severleri ağırlamak için çalışıyoruz. Merkezimizde yeni sezonda karlama sistemlerimiz çalışıyor. Artık kar yağmasa bile hava sıcaklığının -5 dereceye düşmesi pistlerin karla kaplanmasına yetecek. Bu da merkezin altyapısının güçlü olduğunu ve Yıldız Dağı’nda kayak yapmak için herhangi bir eksiğin olmadığını bizlere gösteriyor” dedi. 

Kayak severleri ve Sivaslı vatandaşlarımızı Yıldız’a davet eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, “Yıldız Dağı’nda kalmak isteyen vatandaşlarımız için otellerimiz var. Bölgede bu otellerin sayısının artırılması gerekiyor.  Yıldız Dağı’na hem Sivas’tan hem de Sivas dışından otel ve yatırım yapmak isteyen iş adamlarımızın talepleri söz konusu. Önümüzdeki yıllarda bölgedeki yatak sayısını artırarak Sivaslı vatandaşlarımıza ve ülkemizdeki kayak severlere en iyi hizmeti vereceğiz. Gittiğimiz her platformda Sivaslılar bize, Yıldız Dağı’nda sezonun ne zaman açılacağını soruyorlar. Tabi ki bu ilgi burada kayak yapmanın güzelliğini yaşamış olmaktan geliyor. Bütün Sivaslıları ve kayak severleri, tarihini önümüzdeki günlerde duyuracağımız yeni sezon açılışı için, Yıldız Dağı’na davet ediyoruz. İnşallah yeni sezonu açılışını, vatandaşlarımız ve ilimizin değerli protokolü ile gerçekleştireceğiz. Karın getirmiş olduğu bu güzelliği hep birlikte yaşayacağız.” dedi.Sayfa Başı