Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

  


Sivas İl Özel İdaresi 2012 yılı asfalt sezonunu açtı
Sivas İl Özel İdaresi 2012 yılı asfalt sezonunu Asfalt plent tesislerinde düzenlenen törenle açtı. Açılışa Valimiz Ali Kolat, Tugay Komutanı Mustafa İlter, Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, Genel Sekreter Yardımcıları Mevlüt Soysal, Alparslan Ceyhan, Birim müdürleri, Yol- İş 2 Nolu Şube Başkanı Eyüp Baran ve  çok sayıda daire müdürü katıldı.

Törende işçiler adına konuşan Uğur Göçmen, İl Özel İdaresi personeli olarak,  kırsal altyapı çalışmalarında başarılı bir hizmet göstermek için çalıştıklarını ifade ederek, "Sivas'ın ve köylerin gelişmesi için bize verilen imkanları en iyi şekilde değerlendirerek hizmete dönüştürme gayretinde çalışmaktayız" dedi.

Genel Sekreterimiz Salih Ayhan ise,  2012 iş sezonunu açılışını, hem de asfalt plent tesisini Sivas'a kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek,  işçiler ile büyük özveri ve fedakârlık içerisinde hizmet etmenin ilk işaretini asfalt plent testislerinde verdiklerini kaydetti.

2 milyon TL harcanan asfalt plenti tesislerinin 200 ton kapasite ile üretim yapacağını belirten Ayhan,  "Tesisimiz önemli bir hizmeti yerine getirmektedir" dedi.

SICAK ASFALTA GEÇİYORUZ

Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, İl Genel Meclisi'nin almış olduğu karar doğrultusunda Sivas'ta sathi kaplama asfalt yapmayacaklarını ifade ederek,"Sathi kaplamadan sıcak asfalta geçişi bu sezon uyguluyoruz. Bu değişikliğin ilk meyvelerini inşallah alacağız" dedi.  

Sivas İl Özel İdaresi'nin 8060 km. yol ağıyla Türkiye de birinci sırada yer aldığını dikkati çeken Ayhan, geniş coğrafyaya sahip olan Sivas'ta hizmet etmenin zorlukları olduğunu, ancak 817 personel ile kırsala hizmet etmenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.

İl genelinde 1781 adet yerleşim birimi bulunduğunu, bu alanlara hakim olarak en iyi hizmetleri götürmeye çalışacaklarını vurgulayan Ayhan, personel ve iş makineleri ile sahada  hızlı hareket etmenin gayretini göstereceklerini söyledi.

787 ADET PROJE KÜÇÜMSENECEK RAKAM DEĞİL

Ayhan, hizmetlerin daha iyi yapılabilmesi amacıyla İller Bankasından kredi alınarak, iş makinesi alımına karar verildiğini belirterek, "23 adet iş makinesi, 23 adet de pikap alıyoruz. Bu araçların toplam maliyeti 11 milyon TL'dir" dedi. Kırsal altyapıya 42 milyon TL para harcanacağını, bu noktada teknik personellere büyük görevler düştüğünü kaydeden Ayhan, "İl Özel İdaresi'nin Kırsal Altyapıyı Destekleme Projesiyle beraber toplam 787 adet işi bulunduğunu vurguladı. Ayhan, "Anadolu'nun orta ölçekli bir iline kıyaslama yapıldığında her metrekareye bir iş düşmektedir. Ama Sivas'ı düşündüğümüzde belki çok fazla değil, ama rakamsal olarak 787 adet proje küçümsenecek bir rakam değil. Bunun için 817 işçi, memur, teknik personel ve 100'e yakın iş makinemiz ile bu projeleri başarıyla tamamlayacağız" dedi.  Ayhan,  İl Özel İdaresi olarak kurumlar arası diyaloğu en üst seviyede tutmaya devam edeceklerini söyleyerek, "Bu bölgede teknik donanıma sahip olan bu tesisin açılışı hayırlı uğurlu olsun.  Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

VALİMİZ KOLAT  "KAZASIZ BELASIZ BİR SEZON DİLİYORUM"

Valimiz Ali Kolat ise, yaptığı konuşmada, çetin geçen bir kış sezonundan sonra yoğun bir çalışma içinde bulunduklarını belirterek, hizmette herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi. Kırsal altyapı çalışmalarında görev alan personellere kazasız belasız bir sezon geçirmeleri temennisinde bulunan Kolat,  hizmet kalitesini artırmak için bu tür tesisleri açmanın önemli olduğunun altını çizdi.

Yoğun bir kış döneminin ardından yolların bozulduğunu belirten Kolat, meclis tarafından alınan karar doğrultusunda yollarda sathi kaplama yerine bu sezon kırma taş sıcak asfalt dökülerek,  daha kaliteli yol yapılacağını belirtti.

VATANDAŞLARIMIZI BİZLERDEN HİZMET BEKLİYOR

Sivas İl Özel İdaresi personellerinin büyük özveri göstererek vatandaşa en iyi hizmeti sunmaya çalışacağını belirten Kolat, "Geçen yıl 6 milyon TL verilerek iş makinesi almıştık. Bu yıl kışın ağır geçmesi nedeniyle tekrar araç parkımızı yenilemek için karar aldık. Bu kapsamda araç parkımızı baştan yenileyeceğiz" dedi.  Köy yollarını ve köy içi düzenlemelerini artırmaya devam edeceklerini belirten Kolat  "Bir yandan da kanalizasyon çalışmalarımız devam ediyor.  Yine köy içme suları ile çalışmalarımız aralıksız sürüyor.  Hedefimiz ilimizin göç vermesini değil göç almasını sağlamak. Bu dönemde köylerimize dönüşler başladı.  Ve bizlerden vatandaşlarımızın isteği daha yaşanabilir köyler sağlanması Bizlerde hep birlikte vatandaşımızın bu taleplerine yerine getirerek, güzel hizmetleri hayata geçireceğiz" dedi.  

Konuşmaların ardından Asfalt plenti tesisinin açılışı yapıldı.  Duaların okunmasının ardından kurban kesimi yapıldı.  Töreninde sonunda iş makineleri ve araçlar tesisten çıkış yaparak ilçe şantiyelerine doğru hareket etti.Sayfa Başı