Ana Sayfa
 Teşkilat
 İl Genel Meclisi
| 01 Meclis Başkanı
| 02 Başkanlık Divanı
| 03 İl Encümeni
| 04 Meclis Üyeleri
> 05 Meclis Gündemi
| 06 Meclis Karar Özetleri
 Stratejik Plan
 Yatırım Programı
 Faaliyet Raporları
 Sivas 2023
 Performans Programı
 KÖYDES
 İnsan Hakları
 İhaleler
 Doğrudan Temin Duyuru
 Haberler
 Bilgi Edinme
 Kurumsal Mali Durum
 Bütçe
 Sıcak Çermik
 Etik Kurulu
 Ruhsat Hizmetleri
 Yapı Ruhsatı Hizmetleri
 İmar Hizmetleri
 İç Denetim
 Linkler
 Maaş Bilgi Sistemi
 İş Sağlığı ve Güvenliği
 webmailsitede Web'de

 

 


İl Genel Meclisi > 05 Meclis Gündemi

Meclis Gündemi
05 Meclis Gündemi 

T.C.

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ

İl Genel Meclisi

2018 Yılı Mayıs Ayı Toplantısı


GÜNDEM


Toplantı Yeri    : İl Genel Meclisi Toplantı Salonu

Toplantı Günü    : 07 Mayıs 2018 Pazartesi ve devamı iş günleri.

Toplantı Saati    : 11.001- Açılış ve Yoklama.

2- Nisan 2018 ayı meclis karar özetlerinin okunması.

3- İl Özel İdaresi 2017 yılı Bütçe Kesin Hesabının görüşülmesi.

4- Merkez Durdulu ve Haydarlı Köyleri, Akıncılar Kayı-Avşar-Ballıdere ve Yusufşeyh Köyleri, Doğanşar Boyalı Köyü, Gölova Boğaz Köyü, Gürün Çamlıca Köyü, Kangal Kuşkayası Köyü Çalözü mezrası, Şarkışla İğdecik Köyü, Zara Korkut Köyü Ağılönü mezrası içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanmak üzere memba tahsisi yapılması konusunun görüşülmesi.

5- Hafik İlçesindeki özel şahıslara ait taşınmazlarla ilgili olarak TANAP A.Ş ile şahıslar arasında yapılan kira sözleşmesinin İdaremizce devralınması ve ilgili şirkete ait saha üzerindeki malzeme ve tesislerin hibe olarak kabulüne ilişkin 07.03.2018/40 sayılı meclis kararının, tapu kayıtlarında değişiklik olması nedeniyle güncellenmesi konusunun görüşülmesi.  

6- İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Şarkışla İlçesi Samankaya ve Uçuk Köyleri arasındaki yolun İl Özel İdaresi 2. derece yol ağına alınması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

7- Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmiş olan;  Merkez Kongre İlkokulunun bakım ve onarım durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

8- Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmiş olan; Gemerek İlçesi Yeniçubuk Cumhuriyet Ortaokulu yemekhane ihtiyacına ilişkin önergenin görüşülmesi.

9- Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilmiş olan; Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesi sağlık ocağının bakım ve onarım durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

10- İçişleri Komisyonuna havale edilmiş olan;  Yıldızeli İlçesi İncetaş Köy yolundaki tehlike arz eden virajlı kısımların düzeltilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

11- Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edilmiş olan; Suşehri İlçesi Köylerine yapılan üç adet halı sahanın eksikliklerinin tespiti ve giderilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

12- Tarım ve Orman Komisyonuna havale edilmiş olan; Gemerek İlçesi Eşikli Köyünde işlevini yitiren sulama kanallarının kapalı basınçlı sistem olarak yapılması hakkındaki önergenin görüşülmesi.

13- Tarım ve Orman Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havale edilmiş olan;  İlimiz genelinde devlet kurumlar tarafından sulama amaçlı yapılan göletlerin sayısı ve hangi durumda oldukları konularında inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

14- Hukuk Komisyonuna havale edilmiş olan; İmranlı İlçesi Türkeşlik Köyüne daha önce verilen parke taşların kullanımı konusunda inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.

15- Hukuk Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonuna havale edilmiş olan; İl Özel İdaresince diğer kurumlara tahsis edilen taşınmazların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı konusunda inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önergenin görüşülmesi.    

16- İl Özel İdaresiyle ilgili konularda sözlü ve yazılı soru-cevap bölümü.

17- Dilek ve temenniler.Sedat ÖZATA

İl Genel Meclisi Başkanı

ilgili Dosya(lar): Bilgisayariniza indirmek icin klikleyin
2005 - 2013 Yılları İl Genel Meclis Gündemleri

2014 Yıllı İl Genel Meclis Gündemleri

Sayfa Basi